| AnonymousB a întrebat:

Hei! Sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni, e la facultate in primul an si ne vedem din doua in doua saptamani. In ultimu timp imi spune ca m am schimbat (imi spune ca nu ii mai trimit mesaje lungi de dragoste, ca nu mai sunt asa perversa, ca am apucaturi copilaresti si ca am inceput sa ii comentez mult) Mama vrea sa merg in Italia la ea sa fac liceul acolo eu vreau sa merg dar el imi spune ca o sa ne despartim si ne certam pe tema asta mult ( acum stie ca nu merg, dar eu vreau sa merg ca nu am vazut o de multi ani) Tipa la mine si interzice multe, sa nu vorbesc cu baieti, sa nu mai stau pe grupul de pe fb( sunt intr-un grup si imi spune sa nu mai postez diferite chestii ca el nu face asa ) ne vedem din 2 in 2 saptamani si cand ne vedem ne uitam la filme incontinu, M am certat cu prietenii mei din cauza lui si nu mai vorbesc cu ei de un an, deci nu ies din casa decat la magazin. Si cand e el acasa stau tot in casa doar ca ma uit la film cu el. Nu sunt genu de persoana care sa stea in casa ma plictisesc repede, imi place sa ies la suc afara la petreceri diferite activitati. Lui nu ii plac chestiile astea. Azi trebuia sa mergem la festivalu luminii la 9 ne am uitat la film si dupa cand am zis sa mergem a spus ca e obosit ca a muncit toata ziua. am spus bine nu mai merge (ne am uitat la un episod dintr-un serial pe care deja il vazuse iar eu nu prea intelegeam prea multe m-a intrebat daca vreau sa merge si i am raspuns ca nu ca nu vreau sa te aud cum imi spui ca esti obosit si ca mai bine stateai acasa, nu a spus nimic) si dupa ne am certat (mai de mult mi am jurat ca ma despart de el daca imi da o palma peste fata) azi cand ne am certat s-a enervat si mi a dat o palma peste fata. m am enervat si m am dus in pat (eram la mine), dupa am mers la el si am incercat sa ii spun sa se calmeze, el nu si nu, dupa o ora m-a luat in brate si ne am impacat. Ma enerveaza faptul ca imi spune ce sa fac, afara nu pe fb nu pot sa imi pun o poza cu mine ca zice : da de ce vrei sa iti pui poza cu tine? ca sa ti dea baietii like? straight face ( eu fumez de 2 ani si mi a spus sa ma las. okey am incercat nu am putut acum ma ascund de el ( inteleg ca se gandeste la mine dar e incepe sa ma dispere, e alegerea mea o data si o data ma las pentru ca vreau eu ) ne certam des si pe tema asta. Imi spune ca eu nu am dreptul sa ii comentez sau sa tip la el dupa tot ce i am facut.(adica am fumat pe ascuns si l am mintit, mi e nu imi convine daca e baiat el e sefu, eu sunt gen amandoi suntem egali) Nu stiu ce sa fac. De multe ori vreau sa ma despart de el dar il iubesc si imi e frica. Eu am spus o singura data intr-un an ca vreau sa ne despartim iar el de nu stiu cate ori. Imi spune ca ma va iubii mereu si ca nu ne vom despartii niciodata. uneori imi place cand aud chestiile astea dar alteori imi vine sa nu stiu sa ii zic da de unde stii tu? + ca ma gandesc ca voi pleca in Italia( nu e sigur inca ca trebuie sa vb cu tata) si ne vom despartii si va spune ca mai tinut de prost si ma va face c**va etc( am patit o cu fostulstraight face ) Imi e frica ca daca voi ramane cu el voi ajunge ca parintii mei( sunt divortati de 8 ani si tata o batea pe mama, ea a plecat cand aveam 4 ani si acum sunt prin diferite parti ale Italiiei, stau cu bunicii) Nu vreau sa ajung ca ei. Sa raman cu el? voi ce parere aveti? un sfat? sa ma despart de el sau un sfat ca sa imi imbunatatesc relatia?

15 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Nu merită să sacrifici nimic, pentru nimeni. Din câte spui tu, pot deduce că nu prea aveți aceleași interese, și nici nu te place așa cum ești, vrea să te schimbe. Relația o să se sfârșească mai devreme sau mai târziu, oricum, pentru că nu sunteți compatibili.

| AnonymousB explică (pentru On3St4r):

Imi place sa stau cu el, dar nu nu mai in casa vreau afara( nu suporta frigul si trebuie sa astept sa fie cald ) eu si pe ploaie as iesii afaralaughing ne certam mult de multe ori am impresia ca ne despartim definitiv, iar daca eu nu il sun innapoi ma suna el cu tot felul de pretexte dupa care ajungem sa ne impacam iar. E normal sa vreau sa ne despartim dar cand am ocazia fac orice ca sa ne impacam? straight face

| On3St4r a răspuns (pentru AnonymousB):

Încearcă să luați o pauză de o lună să ziceam: să nu vă vedeți, nici măcar să vorbiți. O să vă dați amândoi seama de ceea ce simțiți, și ce vă lipsește în relație.

| AnonymousB explică (pentru On3St4r):

Si da nu prea avem multe in comun, adica eu fumez si inainte beam la petreceri cat sa ma distrez, ieseam afara cu orele. el nu bea nu fumeaza. sa zicem ca eu sunt cea rebela si el cel cuminte am inteles ma bucur ca nu bea si nu fumeaza dar macar sa mergem in parc afara pe o banca nu conteaza. Nu ii plac locurile aglomerate. Singurele chestii in comun ar fi dansul muzica filmele (dar nici la ale ca imi plac horror si lui nulaughing ) sa astep sa ne despartim sau sa ma despart eu de el? ( Nu sunt genu care sa zica vreau sa ne despartim. da fac in asa fel incat sa se desparta el de mine... ) da mereu cand am ocazia vreau sa ne impacam... Il iubesc dar ma dispera uneori.

| AnonymousB explică (pentru On3St4r):

Am incercat o data sa ii zic gen in gluma sa facem o pauza da mi a zis,, bine dar nu iti garantez ca nu ma voi duce la altele,, si nu am mai zis nimic dupa. Nu vrea sa auda de pauza ca el spune ca dupa nu ne vom mai impaca de loc.

| On3St4r a răspuns (pentru AnonymousB):

Există două posibilități: 1. vă împăcați, și vă dați seama fiecare ce simțiți și ce vă mai trebuie 2. nu vă împăcați, și vă dați seama ca unul, sau ambii nu vă iubiți. Ambele posibilități sunt de ajutor. happy

| MskDesign a răspuns:

Asta nu cred ca se poate numi o relatie, ci mai degraba o dictatura din partea lui.Du-te si fa liceul acolo caci vei avea o oportunitate in plus pentru timpurile de rahat care sunt.Iti vei vedea mama dupa mult si cu siguranta iti vei gasi o alta jumatate.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ti-o trage si datorita la treaba asta si-a luat lumea in cap.Si se comporta ca un ''copchil''. Daca ii fuge jucaria face ca toti dracii.
Nu mai dati si voi () la toti frustratii si pamfletii.
Ce poti sa faci decat sa ii tragi o tigaie in cap si sa ii zici ''bai copchile pana aicia fu de acum eu sunt sefa''

| ggghhghgh a răspuns:

Despartete de el dupa mine el s-a plictisit oare cum de relatia asta si incearca sa iti interzica tie chestii ca sa de-a vina pe tine. Ochii care nu se vad se uita-mai bine despartete de el ce conteaza ce va spune dupa, daca te iubea nu iti interzicea atatea chestii absolut normale.Despartete de el ca si asa e un fraier.

| AnonymousB explică (pentru ggghhghgh):

Imi spune ca e monotonie dar habar nu am ce sa fac daca el e plecat. E genu de bait foarte gelos si imi spune ca il voi parasi si ca nu vrea ca eu sa plec (isi face planuri de viitor cu mine iar eu in momentele alea nu stiu ce sa fac) II cunosc familia si el pe a mea, maicasa tine mult la mine si se cearta de multe ori cu el pentru mine. In vara e vorba sa vina cu mine si bunicii mei la mare. Vreau sa ma despart de el uneori dar nu pot nu stiu nu pot...(Ii pasa mai mult lui de relatie decat mie) eu ma gandesc ca voi pleca in Italia si ca ne vom despartii atunci.

| Silenz a răspuns:

Niciodata, dar absolut niciodata sa nu stai cu cineva care este excesiv de gelos.
Gandeste-te in felul urmator: El a facut atatea sacrificii pentru mine cate am facut eu pentru el? Din cate ai zis, doar tu ai facut sacrificii pentru el.

Nu iti neglija familia niciodata. Doar familia va fi alaturi de tine atunci cand nu vei mai avea pe nimeni. Baieti mai sunt destui pe lumea asta!

Du-te la mama ta in Italia, meriti sa fii fericita, dupa atatia ani de chinuri!

Deasemenea te poti uita si la aceasta pereche de cercei buburuza sa iti mai infrumusetezi ziua: http://pufarina.x10.mx/tutorial-cercei-gargarite/

| AnonymousB explică (pentru Silenz):

Multumesc pentru sfat, si pentru tutorial chiar imi place sa fac handmade:3

| Silenz a răspuns (pentru AnonymousB):

Nu ai pentru ce. Mi-ar face placere sa-mi dai un link sau poze cu ce accesorii handmade ai realizat tu

| AnonymousB explică (pentru Silenz):

Accesorii nu prea fac, doar bratari din ata sau am facut o data un cercel cu o pana de chitara happy mai mult fac ornamente pentru casa sau diferite cadouri cu poze, tricouri taiate happy etc happy toate le am facut cadou puppy dog eyes si nu am poze. happy

| Mycheela a răspuns:

Din tot ce ai povestit tu, clar nu se merita. Si faptul ca iti zice ca isi face planuri de viitor pentru amandoi, nu fii sigura de asta.O zice doar asa ca sa iti de-a sperante si nimic mai mult. Gandeste-te daca de pe acuma treci prin asa ceva, te-ai gandit ce va fi mai tarziu? Nu ai nimic de pierdut daca ii spui convinsa si sigura pe tine ca ai vrea sa va despartiti..ba mai mult, poate ca ai de castigat! Iti urez succes, ai sa te descurci.