| Scumpica209 a întrebat:

Sa incep. Sunt de 8 luni cu un baiat si il iubesc dar nu-mi plac anumite lucruri sad El tot timpul pleaca ba la vreun prieten ba la pacanele depinde iar eu stau numai in casa pentru ca numai am prieteni doar pe fb mai vorbesc cu vreo 2-3 prietene, imi interzice sa vorbesc cu baieti, sa dau likeuri pe fb baietilor, trebuie sa vin la 9 jum in casa. Mai am doar un prieten si mai ies cu el, dar foarte rar si stau decat 2-3 ore pe afara si cand vin in casa bineinteles ne certam. Dar stiu ca si el ma iubeste pentru ca s-a schimbat. La inceput era nepasator,vorbeam din cand in cand,nu prea ne vedeam,se dadea la toate fetele iar de ceva timp e diferit. Se poarta foarte frumos cu mine, vrea sa ne vedem, vorbim mereu, nu se mai da la nicio fata pur si simplu se poarta total diferit. Treaba e ca uneori simt ca innebunesc, ma plictisesc groaznic ca nu vorbesc cu nimeni, e aiurea. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sau sa ma despart de el? Sa aleg sa vorbesc cu toata lumea dar pe nimeni sa nu intereseze de mine in caz ca am o problema [ca asa e lumea] sau sa-l aleg pe el care stiu ca imi e aproape? straight face

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Probabil la început nu avea intenţii serioase, iar când şi'a dat seama că tu îi eşti mereu aproape, a renunţat la a se pune pe lângă alte fete. Poate fiindcă ţine la tine se comportă aşa, vrea să te ştie a lui, şi îi e teamă să nu te piardă, însă e mult prea protectiv. Când sunteţi împreună, rezervă câteva minute pentru o discuţie. Întreabă'l de ce se comportă aşa cu tine, de ce lui îşi acordă atâta libertate, şi discutaţi asta amândoi, încearcă să îl faci să coopereze, şi spune'i că şi tu ai nevoie de puţin mai multă libertate. Dacă are încredere în tine, şi chiar te iubeşte, ar trebui să te asculte. Dacă nu, cred că îţi dai seama şi singură ce ai de făcut. Baftă!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai daca tu numesti asta Iubire! DAca acum procedeaza asa, daca va casatoriti ce se va intampla?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e bine sa te lasi izolata de ceilalti.Pare un tip posesiv,egoist,iar tu o sa fi obligata sa-i accepti iesirile mereu mai dese. Iubirea nu inseamna,,inlantuirea,,celuilalt,iar daca te vede trista,ingandurata, izolata si nu-i pasa, crezi ca te iubeste? Iubirea cuiva trebuie sa te faca radianta, sa percepi in jurul tau tot ce e frumos, romantic....trebuie sa te faca sa simti ca ai aripi. Daca simti opusul, elibereaza-te, daca nu esti massochista.

| fuzzer a răspuns:

Bun.Din cate am inteles eu pe aici, e vorba despre o relatie, 2 adolescenti obisnuiti ce se confunta cu o problema tipica adolescentilor din prezent. Uite ce e, vorbesti cu el fata in fata la modul cel mai serios, si ii explici cum sta situatia, adica esti animal de companie, doar in casa trebuie sa stai, si ce mai mentalitate daca dai like pe facebook.Asta nu e iubire draga mea,chiar daca eu nu-s un tip prea romantic, dar si un chior poate observa de la o posta, de obicei cine te iubeste iti acorda atentie, te intelege, si nu innebuneste daca te lasa libera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta ti-e iubit sau sef? Cum sa iti interzica sa dai like baietolor sau chestii de genul? E mult prea posesiv? El se uita dupa toate fetele si tu nu ai voie sa stai cu un amic de sex masculin. Daca tinea la tine nu se comporta astfel. Eu zic sa-i dai cu picorul ca meriti ceva mai bun.