| Lavinia57282 a întrebat:

Buna seara! Acum cateva zile, am realizat ca imi place de un coleg din clasa mea. Eu cu el nu prea comunicam. De abia ne vorbim doua propoziti pe zi. Nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta va rog? (Raspunsuri serioase)

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Prima reactie e sa il eviti de rusine dar nu aveti cum sa va apropiati unul de altul fara sa comunicati deschis intr-un final.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar zambeste-i de fiecare data cand il intalnesti iar daca si el te place, va veni singur sa-ati spuna asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa interactionati mai des, sa vorbiti eventual despre scoala, daca el se arata interesat de vreo materie, aduci in discutie despre tema sau orice si de acolo duci conversatia pe subiecte mai interesante.Nu se poate concretiza nimic numai asa daca respirati in acelasi spatiu alaturi de alti 20 si ceva de oameni.Ii poti face un compliment la bluza/hanorac, de aici iarasi poate iesi o discutie faina.Multa bafta!

| norisorulpufos a răspuns:

Nu e clar ce vrei.
La 14 ani ești oricum confuză.