| ș53fan a întrebat:

Bună seara!
Am o întrebare, mai mult pentru fete, și rog răspuns nu la mișto! Cam lung sondaj, imi cer scuze!
Cum poate ști un băiat aceste lucruri:
1) dacă o fată l-a plăcut,
2) Dacă o fată îl place
3)Dacă o fată l-a plăcut și încă o face?
Dacă o fată îl place dar nu vrea să arate sau ii e rușine să spunem!
Și cum știe că îl urăște și cum o poate împăca in acest ultim caz?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum sa generalizezi, fiecare fata se exteriorizeaza in felul ei

| Dalmore a răspuns:

1) o intreaba
2) o intreaba
3) o intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu chiar crezi ca din nu stiu cate raspunsuri primite aici o sa reusesti sa tragi o concluzie care sa te ajute foarte mult intr-un caz particular, cu o fata anume, o sa iti dai seama la un moment dat ca ai avut asteptari mult prea mari.

| Doja a răspuns:

Daca vrei sa inveti despre pescuit nu intreba un peste. Nu iti va da informatii folositoare.

Daca o fata te place va face urmatoarele:
- va cauta orice motiv sa stea in prezenta ta
- va rade mai tare, se va pozitiona undeva unde sa o vezi, va face orice ca sa iasa in evidenta
- va avea anumite ticuri cum ar fi... se joaca cu parul, cu pantofii, iti cauta privirea apoi repede se ascunde
- daca este absolut disperata, tu autist si nu te prinzi, va face pasul spre tine intr-un mod extrem de subtil. Se va ciocni de tine, va zice ceva absolut benign, pe care tu, ca un autist il vei interpreta drept accident. In mintea ei va insemna o respingere absoluta.

Acum serios, daca o fata incearca sa-ti atraga atentia si nu o bagi in seama, va considera ca o respingi si va incepe sa te urasca... pentru ca fetele nu sunt obisnuite sa fie respinse.

Fetele se expun f rar la a fi respinse. De-aia nu initiaza ele nimic in majoritatea cazurilor.

Daca o femeie te uraste cu adevarat n-ai ce face.

| gabriielaaa a răspuns:

O fată când te place zânbeste când te vede daca-i rușinoasă lasă si capu în jos. Daca te place sa intereseaza de tine si te asculta când vorbesti. Dacă te urăște afla de ce care e motivu care o face finca sigur are unu si cereți iertare si arata-i ca nu esti cum crede ea.

| anonimaalee29 a răspuns:

De obicei fetele le spun prietenelor pe cine plac.
Si le dau destul de multe mesaje baietilor...sau deloc. Unele fete nu vor sa fie stresante.
Eu ii dadeam multe mesaje iubitului meu (inainte de a fi impreuna) si imi dadea si el, si asta a facut sa se formeze o prietenie stransa. Apoi relatie.

| Laila12Izabela a răspuns:

De obicei vorbim cu prietenii,in special între fete, unele fete nu vor să fie stresante, altele preferă să fie mai vorbarete, daca o fata te urăște si vrei sa o împaci, incearca sa te imprietenesti cu ea sa te apropii de ea.

| utilizatornou18 a răspuns:

Îți dai seama după comportament. Cand te place te sperii la cât de amețită este și la cum ii urla hormoniilaughing tot asa îți dai seama când nu poate sa te privească in ochi și merge ca Ciurca beata când vorbești cu ea ...sau ca Struțul. Îți dai seama ca te place și atunci când tot îți iasă in cale de 5x pe zi cică întâmplator, mai are și acel ras isteric in preajma ta doar sa îți câștige atenția. Îți dai seama când comunici cu ea sau când se supăra repede clar ca ii pasa. Acum când te urăște iar îți dai seama din prima ca te ignora și te mănâncă din priviri happy scuza-mi expresiile o poți împăca cu gesturi mici gen trandafiri ciocolata sau o invitație undeva la cinema Sau asa.

| xAnneCR7 a răspuns:

Buna searaa! Moamă... e greu chestionarul! Nu prea poți generaliza, depinde de la o fata la alta.
Hhhmm... dacă aş şti concret cine e fata şi cum e, poate ți-aş da un sfat BUN. Sentimentele nu se pliază pe un anumit "model de fată" fiecare îşi alege dragostea în felul ei. Eu sunt o persoană foarte sentimentală dar altele nu sunt aşa.
Îmi pare rău cã TPU nu îi poate da indicații FOLOSITOARE. O seara frumoasa in continuare şi succes!