| cappucinno a întrebat:

Am o intrebare pentru toate fetele de pe aici care sunt sau au fost in liceu. Daca un coleg sau baiat din alta clasa vine la voi si va i-a in brate sau va bruscheaza/va da palme la fund voi ce reactie aveti? Intreb asta pentru ca eu am vazut unele fete care sunt luate asa de unii baieti fara sa zica nimic si ei le pun in tot felul de pozitii indecente si ele nu zic nimic decat "lasa-ma". Astept raspunsul vostru!

12 răspunsuri:
| Gabriella_8999 a răspuns:

,,Lasa-ma ca i-mi place", ceva de genul exprima comportamentul lor.Sunt astfel de fete, atrase de baietii,, rai"sa zic asa.Nu sunt constiente ca i-si vor pierde respectul fata de ei,cand vor iubii cu adevarat,nu prea vor avea sanse ca,,prietenul"sa o mai respecte sau sa-i acorde alt,, tratament''. Baietii stiu cu care fete pot proceda astfel, iar acele fete niciodata nu au ajuns prea bine.Dar nu se stie niciodata...in viata totul e schimbator.Mie una nu as permite decat persoanei iubite si asta in limita bunului simt,sau depinde, in spirit de joaca, in intimitate.

| jadir a răspuns:

Cei ce se poarta asa de fapt au o problema ai place de acea fata insa nu stie cum sa ajunga la ea si se pierde, inprumutand astfel un comportament dintre cele mai jostince si nu fac decat sa indeparteze si fata, mai pe scur un frustrat.Eu sunt baiat si im place sa pun mana peste tot cand e vb de o fata si ei la fel binenteles dar nu o fac in public este injositor pentru fata si lipsa de respect.

| gigel68 a răspuns:

Se numeste hartuire sexuala si se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda. la intrarea in scoala trebuie sa fie pus un afis cu numele si numarul de telefon al politistului de proximitate din zona, pentru mai multe detalii ai putea sa vb cu el sau sa-l rogi sa vina la o ora de dirigentie.

| ThePoet a răspuns:

Scuze ca ma bag desi sunt baiat. laughing N-am facut asta in viata mea (desi sunt pe a 11-a si am vazut si eu tot felul de fete, unele mai indraznete, altele mai timide) si chiar ma simt inferior cand ii vad pe colegii mei facand asta. Nu stiam de ce chestia asta le place asa de mult tuturor (si fetelor si baietilor), dar cand mi s-a intamplat si mie mi-am dat seama. Feels good! rolling on the floor Oricum nu imi sta in fire sa fac asta decat daca sunt provocat. Este foarte urat si dezagreabil.

| Geoxu a răspuns:

Pai... inseamna ca le place ceea ce li se intampla yawn!

| Lavvy a răspuns:

Nu sunt la liceu, dar o sa intru peste 2 ani. Am avut si eu problema asta anul trecut. Nu prea poti sa faci nimic in momentul acela, crede-ma! Eu tipam si ii loveam... A functionat... Nu mai am probleme de genul acesta

| MMihai a răspuns:

Ăștia merg la școală, să se distreze, nu să învețe.

| bloodyv a răspuns:

Daca isi permit sa faca asta cu tine inseamna ca tu ai o problema de moralitate iar personalitatea ta nu degaja suficient respect pentru a nu fi luata in batjocura.e nevoie de multa munca si sacrificii pentru a remedia asta, altfel, nu ai nici o sansa!

| Lightose a răspuns:

Am terminat liceul insa eu i-as fi umplut frigiderul dar nu asta e solutia! Pur si simplu poti sa il respingi si sa il ignori! Daca continua vorbeste cu diriginta ta! Acele fete vor ajunge pe c_n_u_a in scurt timp!
Sper ca te-am ajutat! Funda?
O zi buna!

| zuzzzuuu a răspuns:

Eu i-as lua la bataie laughing

| SakuraBeauty a răspuns:

Ignora-i si ia o atitudine mai serioasa si spune-le sa te lase in pace daca nu ii bagi in seama si ii ignori n-ai sa mai ai probleme crede-ma

| iulia_8420 a răspuns:

Cappucinno aici depinde de fete... daca fata ii lasa si nu reactioneaza asta inseamna ca ii place si doreste sa fie bagata in seama in felul acesta.Eu pateam asa prin clasa a 9 dar baietii erau din clasa mea.Am ripostat si apoi nu sau mai "legat" de fundul meu.