| Ferii a întrebat:

Buna seara.
Am o problema... am o relatie de 9 luni... care din pacate se cam distruge, problema e ca eu inca o iubesc mai mult decat am iubit vreodata pe cineva. dar de o vreme tot ma gandesc la alta dar nu am sentimente fata de ea.
ce sa fac sa o scot din cap?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca nu ai sentimente pentru ea... este ok. Probabil si la o felie te pizza te gandesti si nu ai sentimente.

Atat timp cat nu o inseli si iti iubesti doar persoana de langa tine, este ok. Este bine ca te preocupi de asta si nu vrei sa se intample nimic rau intre voi. Dar pur si simplu sunt doar ganduri, nu le baga in seama. O sa dispara de la sine.

Multa intelegere va doresc! ^_^

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui să te gândesti ce iti lipseste in relatia ta actuala de simti nevoia sa te gândesti la alta si sa repari.
Dar oricum, daca ai ajuns deja in stadiul in care nu iti poti scoate o altă persoană din cap înafara de iubita ta, ar trebui să analizezi putin situația si sa te pregătești sa accepti la un moment dat ca actuala nu e ce trebuie.

| Sophieka a răspuns:

Cred ca nu o iubesti atat de mult.

| M2gd2R a răspuns:

Cel mai corect este să fii sincer cu tine. Ok, o iubesti pe fată, dar este genul de relatie pe care il vrei si in viitor? Esti satisfăcut de relația asta cel putin 95%? Sau simți ca lipsește sau ai vrea sa fie ceva diferit. Fiindcă poti să o iubești dar sa nu îți placă in totalitate și probabil subconștient te-a atras cealaltă fată la care te gândești fiindcă are ceva ce actuala nu are. Gândește-te că in momentul in care tu ai observat o persoană si mai mult, te gândești le ea, înseamnă ceva. Intr-un fel sau altul ai găsit-o interesantă cu ceva, fie ca recunoști sau nu. Pe de altă parte, poate fi ceva trecător, iar in cazul ăsta, gândește-te cum te-ai simti tu daca iubita ta, deși te-ar iubi, s-ar gândi la altul.