| Ladyinred06 a întrebat:

Am o mare problema si am nevoie de cateva pareri de la voi. Deci, am o relatie de un an si aproape 3 luni cu un baiat. Vara asta eu am fost plecata "afara" iar el a ramas in tara si am tinut legatura prin internet si telefon. Aici in majoritatea timpului lucrez si ma superplictisesc iar de ceva vreme am inceput sa..nu stiu, sa nu mai am aceleasi sentimente pentru el ca atunci cand am venit. Nu inteleg de ce. O fi din cauza ca m-am plictisit aici prea tare si nu l-am vazut de mult timp in realitate ci doar virtual sau nu-l mai iubesc si doar m-am obisnuit cu el?! Nu pot sa spun ca imi este foarte foarte dor de el (probabil pentru ca l-am vazut si pe net destul de des) dar nu vreau sa il pierd, nu e ca ceilalti si nu as vrea sa ma despart de el. A, si parca nu imi mai vine sa il alint sau sa ii pun emoaticoane pe mess din alea cu inimioara sau etc. si nu imi vine sa ii spun "te iubesc" zilnic. Uneori cand stau si ascult muzica, diferite melodii ma fac sa ma gandesc la el si atunci ma apuca si dorul de el si toate. In fine, eu in acest moment nu stiu ce e cu mine: ori m.am plictisit si o sa imi treaca cand ma duc acasa (intr-o saptamana), ori nu il mai iubesc si doar m-am obisnuit cu el?! Orice sfat m-ar ajuta acum, va rog! puppy dog eyes mai ales ca in seara asta m-am si certat cu el si bineinteles ca din cauza mea.sad.

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

E foarte posibil sa te fi plictisit. De altfel relatiile la distanta sunt extrem de frustrante.

Insa ce e clar e ca nu te poti plictisi de cineva pentru care ai niste sentimente profunde. S-ar putea deci sa nu-l iubesti atat de mult cum ai crezut la inceput.

Faptul ca nu e la fel ca ceilalti nu ajuta cu mare lucru daca inima ta nu simte ceva puternic.

| pTheodora a răspuns:

Incearca sa meditezi la relatia ta cu el si poate vei gasi ceva care nu mai merge bine. Atunci, vei gasi singura solutia.