| Fluffy123 a întrebat:

As vrea sa ma sfatuiti in legatura cu ceva.am avut un iubit acum 3 saptamani si m-a parasit pentru ca nu prea avem voie sa ies seara, sau chestii de genul...si eu inca il iubesc..nu stiu daca el mai da 2 bani pe mine, dar as vrea sa fiu iar cu el.nu pot sta fara el.imi puteti da niste sfaturi despre ce as putea sa fac sa fie iar cu mine,acum totul ar fi diferit si as iesi cand vreau eu, nu mai am program la ce ora sa fiu in casa...de vorbit cu el nu prea pot.adica mi-e putin jena.

10 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu te-a părăsit pentru asta crede-mă. Te-a părăsit pentru că probabil caută altceva sau nici măcar nici el nu ştie.

Şi acum sunt sigur că te întrebi dacă să mai lupţi pentru el.Păi mai merită?

Decizia este a ta iar dacă n-ai nici măcar un motiv pentru care să lupţi atunci renunţă.

Uneori pierdem în viaţă ca să câştigăm altceva.

| vocea a răspuns:

Pai cel mai simplu din cate am vazut este sa il ignori total indiferenta doare cel mai tare, daca te iubeste nu poate sta nici o secunda fara tine mult succes

| alinutzaap a răspuns:

Daca chiar tinea la tine nu te parasea pentru un motiv ca asta. In locul tau as fi fericita ca am scapat de un tip ca el.

| UnDezaxat a răspuns:

Nu te mai victimiza. Nu exista iubire dupa 3 saptamani. Voi aveti o problema, frate. Aveti impresia ca cine stie ce dracu' vi s-ar fi intamplat voua. Asa e viata, la propriu. Relatii de luni, ani si iar relatii. Nu esti speciala, calmeaza-te.

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

De ce ti-ar fi jena de cine cu care ai fost impreuna? Ar fi avut un motiv sa se desparta, daca aveti o legatura stransa sau daca avea, nu te parasea ca nu ieseai seara, nu da suflet la dinastia, nu comparati frumusetea cu iubirea

| bluestrawberries a răspuns:

Dupa parerea mea nu merita. Dar daca tu il iubesti asa mult si stii sigur ca nu e ceva trecator fa ceva. Nu sunt de parere ca merita sa lupti pentru cineva care te lasa doar ca nu va vedeti in fiecare zi. Daca te-ar fi iubit ar fi rezistat fara sa stati impreuna mereu. Eu spun ca nu merita, tu faci ce simti.

| Fluffy123 explică:

Frate,nu a comparat nimeni iubirea cu frumusețea.in plus, simt ca ar trebui sa facă el primul pas, iar daca nu o face asta e.

| Fluffy123 explică:

Il cunoșteam de mai mult timp, nu de trei săptămâni.îmi placea de el si am spus ca oricum nu ma baga in seama, iar apoi m.a băgat in seama si am vorbit vreo luna, iar apoi ne.am hotărât sa fim impreuna

| Fluffy123 explică:

Dar poate chiar nu ma iubește. Mai bine încerc iar sa.l uit

| Larryy a răspuns:

Pai sfatul meu (nu trebuie sa il urmezi neaparat) ar fi, ca daca vrei cu adevarat sa te impaci cu el, sa prinzi putin curaj si sa ii spui. Nu iti fie teama de ce va spune. Iar daca in final nu ai ajuns la rezultatul dorit, atunci ori nu te-a iubit cu adevarat si nu te merita. Incearca sa treci peste, chiar daca e greu, tine minte: NU E SFARSITUL LUMII!