| andrei a întrebat:

Buna seara

De ceva vreme fata pe care o iubesc( bineintels ca nu stie) asa cum un baiat poate sa iubeasca o fata nu ma mai atrage adica am inceput sa tin la ea ca la o sora si nu inteleg de cesad

Puteti sa ma ajutati sa inteleg si eu de ce?sad ~x(

Răspuns Câştigător
| sallysirop a răspuns:

Hei... pai nu ai ce sa intelegi. nu trebuie neaparat sa o iubesti ca pe o iubita, poti sa o iubesti si ca pe o amica ai avut doar nevoie de timp ca sufletul tau sa decida. In plus sa stii ca nu-i nimic rau in asta.
alta chestie persoana pe care o iubesti nu trebuie sa o iubesti doar pentru ca te atrage fizic, trebuie sa o iubesti pentru ca te intelege, are incredere in tine, pentru ca te iubeste pentru cine esti si nu cum arati.
sper ca te-am ajutat. :*

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Ca sa te protejezi de un esec foarte probabil ai creat fara sa iti dai seama un fel de zid intre voi. Te-ai retras treptat avand in vedere ca nu iti dadea seme ca te place. Asta se poate datora frustrarii pentru ca nu a o observat ca o placi sau dezamagirii ca te-a dezamagit si ti-o imaginai altfel. Nu e nimic rau in asta. Chiar poate fi ceva benefic. Daca reusest sa o cunosti mai bine asta te poate ajuta sa nu fii foarte afectat cand vorbesti cu ea. Daca va fi o relatie cu ea sentimentele vor aparea imediat.

| cucu :> a răspuns:

Iubirea nu are un termen.
Problema este ca ai asteptat prea mult sa ii spui tot ce simti pentru ea si toata dragostea care mocnea in tine de ceva timp s`a "evaporat " sa spunem asa.
Pentru ca daca era sa stie de ceea ce simti pentru ea si ea simtea acelasi lucru pentru tine slabe sanse sa moara iubirea.Pentru ca erai zi de zi cu ea.
Pacat ca ai asteptat prea mult sad
Imi pare rau

| username_8290 a răspuns:

Eu nu te inteleg.
Adica daca nu stia de ce vrei sa o placi?

Pai pur si simplu ai ajuns sa fi prieten cu ea si ti`e bine asa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubire neîmpărtășită odată și odată se stinge.
Bafta.