| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara din nou.As fi tinut cont de sfaturile dvs dar instructorul nu m-a lasat sa-i cer scuze pentru mesaj, din contra a venit foarte fericit si zambaret si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el. I-am spus ca nu am de ce sa fiu suparata si gata cu asta s-a incheiat toata discutia.Acum nu stiu ce sa mai cred, imi spune ca sunt draguta, ca-i place ca mi-am schimbat parfumul etc. Uneori il vad foarte distant, alteori parca ar vrea sa imi zica ceva, este foarte atent si dragut, ma intreaba lucruri personale de genul daca am prieten, ce fel de barbati imi plac etc. M-a tot sunt fostul prieten in timpul orei si nu am vrut sa-i raspund, iar el s-a oferit sa ma,, scape " de el.Nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? Eu simt ca exista o atrctie fizica foarte puternica intre noi, dar cum sa fac sa ii spun ca il vreau? El imi povesteste ca are probleme acasa cu iubita, dar cand colo nu face nici un pas in nici o privinta.Ma doare ca nu-l pot avea, ca nu este pentru mine.Am decis chiar sa imi iau concediu din cauza faptului ca nu mai pot sa ma concentrez, pentru ca si eu la randul meu lucrez cu oamenii.Am slabit, nu mai pot dormi, nu mai pot manca si nu ma pot concentra nici la condus.Azi i-am spus ca sunt sigura ca abia astepta sa nu mai fiu cursanta lui ca nu ma pricep deloc la condus, mi-a raspuns ca nu vrea sa scape de mine niciodata si ca vrea deocamdata sa iau permisul.Nu stiu daca este ceva de interpretat sau daca si pana acum eu am interpretat gresit gesturile lui.Culmea este ca nu imi doresc decat sa-l sarut decat sa ma ia in brate, nu pot sa continui fara el, chiar m-am si certat cu prietenul meu cu care am stat 1 an impreuna, asta din cauza faptului ca si-a dat seama ca m-am indragostit de alta persoana.Sunt constienta ca poate alerg dupa o iluzie dar nici nu pot renunta.Nu ma pot impaca cu fostul pentru ca in acest moment nu simt pentru el decat repulsie.Va rog ajutati-ma, in acest moment am ajuns sa imi doresc macar o aventura cu el, am nevoie de el si nu pot sa renunt la idee.Cum sa procedez(ma simt ca o adolescenta desi am 25 de ani, iar instructorul are 27). Va rog sa imi mai dati niste sfaturi, daca se poate as dori mai multe pareri. Sunt sigura ca poate ati trecut prin asa ceva si poate unii dintre dvs chiar aveti experienta in acest domeniu.Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, daca iti plac aventurile, nu ai decit sa o faci, dar parerea mea este sa te informezi mai bine sa vezi nu are vreo codita sa iti faca parul permanent? Crezi ca ar fi o rezolvare sa ai o aventura cu el! Asta numai tu poti decide, ceea ce vrei sa faci cu adevarat, nu iti poate dicta nimeni ce sa faci, esti majora si cu capul pe umeri, trebuie sa iei decizii singura.Bafta.

Janina
| Janina a răspuns:

Te gandesti ca despati un cuplu? Nu ai de unde sa stii ca relatia lui cu cea de acasa este asa cum spune. Merita sa perzi un an de relatie pentru o aventura cu un instructor auto? Eu zic ca omul profita de situatie, vede ca esti atrasa de el, esti credula, prada perfecta.
Deschide bine ochii si analizeaza situatia la rece. Unde te vezi cu instructorul intr-un, sa nu zicem an, o jumatate de an?
Daca el asa face cu iubita lui de acasa, asa o sa faca si cu tine, el mereu o sa aiba "hrana proaspata".
Mult noroc!

| cribus a răspuns:

Orice barbat care isi doreste o aventura iti va spune ca are probleme acasa! o prietena de-a mea a trecut prin aceeasi situatie a tinut aventura pana a luat permisul si apoi nu i-a mai raspuns la tel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vede ca esti disponibila de ce nu ar avea o aventura!
Se vede treaba ca orice ti-am spune noi, tie ti s-a pus pata pe el si nu te lasi pina cand nu-l ai. Faci cum crezi, dar pierzi o prietenie de 1 an pentru o aventura si, in final vei ramane singura. Eu cred ca ar trebui sa gandesti cu capul...altfel vei suferi mult mai mult; vei ajunge ca toata viata sa vanezi iubiri interzise si mereu sa fi singura. Iarta-ma nu te judec, iti spun doar parerea mea.

| doruletz a răspuns:

Iote cu ce sfat vin eu: asteapta pan ce dai de permis! Daca-l iei (succes) ii sari in gat esti fericeta si... din greseala sa zicem il saruti patimas pe gura... vezi atunci ce reactie are! daca nu-l iei, plangi, esti dezamagita, si-ti cauti consolare in bratele lui! in oricare situatie ai un prilej. Important e sa stii ca sa-l fructifici! si... ce ai avea de pierdut? vezi cum reactioneaza, daca te respinge, ii ceri scuze, zici ca te-a luat valu' si ca-ti pare rau, daca-ti da apa la moara, profiti dee situatie, i-l inviti la tine si... sarbatoriti sau dupa caz... va consolati. mai departe afli a 2-a zi ce are de gand. daca nu-ti mai rasp. inseamna ca si el a vrut o aventura si asta e... esti multumita ca nu ti-a scapat... daca e invers... tin sa te felicit! oricum gandeste ca nu ai nimic de pierdut, traieste clipa, cum era vorba! astept sa vad care e rezultatu'