| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua din nou.Imi pare rau ca unii au interpretat gresit toate framantarile mele, dar ii inteleg poate nu au fost niciodata indragostiti si sincer ii compatimesc.Eu sunt pers care v-a tot stresat cu instructorul si acum dupa atata timp as mai dori sa va cer un sfat: credeam ca dupa o luna il voi uita si credeam ca si el pe mine, dar se pare ca viata ne pune in situatii destul de dificile uneori.Credeam ca el nu vrea decat o aventura cu mine si atat, dar in tot acest timp am vazut ca el chiar smte ceva pentru mine, acelasi lucru pe care il simt si eu.Bineinteles ca am decis sa ii refuz de multe ori invitatia la cafea, acum imi cere doar 5 minute in care sa ma vada.Am refuzat de fiecare data, motivand ca el are iubita si ca se va insura cu ea. El nu vrea sa o faca sa sufere, iar eu nu vreau sa fiu cea care ii desparte.Il iubesc din ce in ce mai mult, pe zi ce trece lupt cu acest sentiment si in fiecare zi imi zic ca poate azi nu voi mai rezista si poate voi accepta sa-l vad, desi stiu ca nu imi va fi prea bine.Nu ma acuzati ca fac scenarii de cucerire a barbatilor sau ca sunt o aventuriera, dar ce sa fac mai mult decat fac deja? Am incercat sa stau departe de acest cuplu, dar acum ca stiu ca acest sentiment este reciproc cum sa procedez? Stiu sigur ca as muri de fericire daca l-as vedea, daca m-ar strange in brate, dar cum sa trec peste faptul ca poate se va insura cu alta? Cum sa traiesc cu acesta iubire chinuitoare? Va multumesc anticipat si sunt sigura ca rasp dvs ma vor ajuta.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce inseamna in dictionarul mintii si sufletului tau; 1) aventura; 2) iubire! Cati ani ai? El? Eu zic ca nu-l iubesti, e doar autosugestie, + oarecare pasiune si autoflatare... daca ai un dram de morala in tine! Deci?!

| elena a răspuns:

Vai de capul meu, ai inceput sa scrii ziua mesajul care a ajuns la noi, la miezul noptii, tot asa iti va merge si in dragoste. Las-o balta.

| fabiola a răspuns:

In cazul tau nu mai trebuie sa asculti de glasul inimii, ci de glasul mintii! Nu este usor, te inteleg dar judeca la rece ratiunea lui:pe tine vrea sa te vada 5 min(si ma intreb ce rost ar mai avea?), pe ea nu vrea sa o faca sa supere (dar practic o inseala 5min cu tine)
Stie ce vrea acest om? Sincer, o fire sufletista ca tine nu trebuie sa se hraneasca cu iluzii! Si nu uita de la mine, dragostea adevarata nu se imparte si asteapt-o caci merita!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Parerea mea este sa accepti invitatia la cafea si sa pui la punct toate nedumeririle tale. Pot sta aici si construi cate scenarii vrei tu si pot merge ca in programare cu functia IF si sa iti dau iarasi toate variantele. Numai ca degaba fac asta, daca tie nu iti aduce nici o alinare.
Te intalnesti cu el, pui cartile pe masa si apoi dormi mai linistita happy
Acuma, hai curaj, apoi spune-ne cum a mers.happy Ura si la gara!

| greg a răspuns:

Ce sa zic, uita-lwinking
Cauta-ti altu
Cum am citit mai devreme : Un cui se scoate cu alt cui. Deci uita de el si dedicate altcuiva si altor lucruri si roaga-te la Dumnezeu sa te lumineze.

| amberjuly a răspuns:

Barbatii si femeile care au relatii lungi... se despart cu greu... chiar daca apare altcineva, cum n-o sa mearga ceva, o sa intampine greutati (si la inceput de relatie nu e totul asa roz, confortabil ca dupa mai multi ani) si o sa fuga repede la ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne fereste, sa nu dea dnz. omului mai mult decit poate duce.Pai iti dai seama?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sentimentul esra reciproc, probabil ca el ar fi renuntat la prietena lui pana acum, ceea ce ma face sa ma indoiesc. mai ales ca el, la un moment dat, a spus ca o iubeste pe actuala si vrea sa se insoare cu ea. din cate imi aduc aminte, tu ai fost cea care a inceput sa viseze, si nu el. poate trece printr-o perioada mai labila, dat o sa ii treaca, nu ii strica viitorul, nici lui si nici prietenei lui.

| SabinaFeatDoofenshmirtz a răspuns:

Cred ca data viitoare cant iti va comunica,ar fi bine sa il intrebi in legatura cu intentiile lui,in ceea ce te priveste pe tine sau in ceea ce o priveste pe actuala iubita. Daca o va parasi,iti vei da seama ca te iubeste cu adevarat, dar daca nu, inseamna ca e doar o aventura de care trebuie sa te indepartezi si sa lasi loc sentimentelor nobile pe care le are fata de actuala iubita.