| Laura1iuliana a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu rasp la problema mea, pe 17.2. 2019 trebuie sa mi vina cm, acum 4 zile am avut o secretie maronie foarte putin in cantitate si de atunci nimic, ieri seara am facut un test de sarcina cu rezultatul negativ, as vrea un bb oare sa fie testul facut devreme?

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Testul se face la 7+ zile de intarziere a CM, deci este facut prea devreme. Daca iti iese negativ, repeta-l dupa 2-3 zile. Ai grija sa le faci exact cum scrie in prospect si sa nu fie expirate.

| Laura1iuliana explică (pentru SkyPilot):

Ok, multumesc fm, eu am crezut ca il pot face si inainte de cm asa credeam eu, multumesc pentru sfat?

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 7-10 zile de intarziere!
Tu l-ai facut ieri, deci cu 8 zile inainte, fiind facut inutil si eronat.
Repeta testul, daca nu-ti vine menstra, abia DUPa data de 25 Feb, asa cum ar fi corect.

| Laura1iuliana explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc Ana Maria

| Adry05 a răspuns:

Degeaba spui cand trebuia sa-ti vina ciclu si n-a venit ca important pentru estimarea a asa ceva sunt datele contactelor sexuale neprotejate cu finalizare.

| Laura1iuliana explică (pentru Adry05):

Adry 05, contactele au fost pe 26, 30 decembrie,, 1, 10, 12- februarie neprotejat, noi ne chinuim de foarte multi ani sa facem un bb, in 2016 am ramas insarcinata din pacate a fost o sarcina extrauterina m-am operat si am ramas fara trompa la un ovar, luna trecuta am fost la doctorul ginecoloc pentru un control si mi s-a spus ca s-a deschis ovarul cel cu probleme cel fara trompa si slabe sanse de a ramane insarcinata, acum pana la urmatorul control e nerabdarea

| Adry05 a răspuns (pentru Laura1iuliana):

Ar putea fi sanse desi nu stiu ce sa zic din moment ce ti s-a zis ca nu poti avea o sarcina, dar ar parea sa fie simptome de sarcina

| Laura1iuliana explică (pentru Adry05):

Acceeas secretie am avut o si in perioada cand a fost sarcina extrauterina, cu cateva zile inainte de cm secretie maronie, azi trebuie sa mi vina pana acum nu a vnt dar am mici dureri ca la cm, sunt atat de nerabdatoare sa vd daca imi vine sau nu?