| aurelgabriel a întrebat:

Bună Seara TPU!
În cazul în care un băiat, un apropiat de-al meu a comis ceva grav,din fericire nu a ajuns la politie. Dacă ajungea la politie, Este posibil ca mama lui sa se distanțeze de el, sa nu mai audă niciodată de el.Pur și simplu să uita ca este mama lui.
Aștept un răspuns de la dvs.

Mulțumesc anticipat!
Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Parintii sunt parinti. Pana si ultimii criminali sunt iubiti de care parinti. Iubirea fata de copii este neconditionata. Acum depinde de persoana in cauza, unii parinti se distanteaza de copii din motive penibile. Nimeni nu poate stii raspunsul

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greu de spus, la detaliile date de tine. Oricum, mama ar trebui sa il sustina, indiferent de situatie.

| Simpatic a răspuns:

O mama adevarata isi iubeste copilul si daca acesta ajunge la politie si daca nu ajunge...atata timp cat "copilul" ei nu este vreun criminal in serie...merita iertat si iubit, cel putin de propria mama!
Ca mai sunt si altfel de mame, asta este alta discutie!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca copilul ala a ucis pe cineva, sau a facut un rau iremedial cuiva, da este posibil ca pana si mama lui sa-l renege.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea avem de unde sti. Teoretic femeia va fi intotdeauna mama baiatului, dar in realitate, nu ar fi exclus sa nu mai doreasca nimic de-a face cu el.S-a mai intamplat.Nu des, dar totusi...

| KovacsB a răspuns:

Indiferent ce face un copil mama ramane mama pentru toata viata.