| Elena1102 a întrebat:

Stiu ca intrebarea asta pare destul de ciudat dar as vrea cat mai multe pareri. Am si eu un iubit dar nu pot sa fiu cu el ca nu ma lasa parinti in preajma lui, vorbim numai la telefon si pe mes, dar nimeni nu stie ca suntem impreuna. Oare ce as putea face ca sa pot intalni cu el?

Răspuns Câştigător
| Elly555 a răspuns:

Nu băga în seamă răspunsul lui pisicamoarta. straight face Poţi să îi spui celei mai bune prietene ale tale în care ai încredere că eşti cu el şi să le spui părinţilor că ieşi cu ea, şi că o pot şi suna, iar ea să le spună că ieşiţi împreună, deşi nu prea e bine să minţi, câţi ani ai de nu mai poţi aştepta să te lase părinţii?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citi ani ai? Dupa raspuns la intrebarea mea eu iti voi raspunde tie la a ta

| Diia94 a răspuns:

Eu zic totusi sa vorbesti cu ei sa le aduci argumente, sa il chemi acasa sa vada ca nu e un baiat rau si nah...o sa te lase cred. Daca nu, spune-le k faci o ora in plus la scoala nu stiu.

| Be3bitza a răspuns:

Depinde si ce varsta ai de nu te lasa parintii tai. Nu are rost sa ii minti de acum, daca incepi cu asta mai incolo iei isi vor pierde increderea in tine. Incearca sa le spui ca ai prieten si ti mult la el sati deie voie si sa se multumeasca cu faptul ca le spui si nu te-ai intalnit cu el pe ascuns si de stat in preuna is multe locuri si sa ai un prieten e urat sa nu te intalnesti cu el... iar daca vezi ca tot nu iti vor da voie parintii nu ai decat sa ii asculti pentru ca nu iti vor raul mai ales pentru cate se intampla in zilele de azitongue

| ionela2011 a răspuns:

Pai a- ti putea sa va dati intalnire in parc si alor tai le poti zice ca te intalnesti cu niste colege.

| Elena1102 explică (pentru ionela2011):

Aia facem deja da nu ne prea iese ca ne parasc alti.

| ionela2011 a răspuns:

Dar ce varsta ai?/

| Elena1102 explică (pentru ionela2011):

14 ani

| ionela2011 a răspuns (pentru Elena1102):

Chiar nu stiu ce sa iti zic: dar daca va intelegeti bine si merita vorbeste cu ai tai explica-le ca nu o sa se intample nimic si nu o sa ajungeti la alte chestii. decat sa te vezi pe ascuns sau eu mai stiu, sau sa te prinda ai tai ca iai mintit. acum e la alegerea ta.