| yasmina a întrebat:

stiu ca o sa vi se para o intrebare idioata... parintii mei s-au despartit stau cu mama si tatal meu vitreg el are un buget foarte bun si stam la o vila la care gradina a costat 2000 euro si de asta nu il pot convinge sa luam un catelus ii este frica sa nu roada mobila... cum credeti ca il pot convinge? sincera eu nu cred ca pot e italiaan si stiti cum sunt ei se cred sefi.

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa-i faci o cusca destul de mare unde sa aiba loc de joaca. il poti scoate afara cand te joci cu el.

12 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Explica i ca/daca te iueste asa cum o iubeste pe mama ta sa ti indeplineasca aceasta dorinta, ca iti doresti acest lucru ca l vei ingriji ca vei avea grija sa nu strice nimic. asa vei reusi. si mama poate sa vb cu el si sa l roage ea. poate il va indupleca. succes

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! acum serios daca stai la vila si exista si curte neaparat trebuie sa stea cainele in casa? sta afara, in coliba si nici nu intra in casa sa roada mobila. spune-i asa tatalui tau vitreg. acum daca stateai la bloc mai intelegeam ca nu ai gradina si nu ai unde sa il ti afara dar cu ai poti sai ai faci o colibuta si sa doarma acolo. spune-i asa si mai spune-i ca daca o sa ai dispara bani din casa isi va dori un caine care sa latre laughing

| adriangabor92 a răspuns:

Dai o dovada

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Incerca doar sa explici cat de fericita te-ar face, ca o sa ai foarte mare grija de el, ca o sa fii mereu pe langa el sa nu cumva sa faca ceva rau... eu asa am convins-o pe mama happy

| SlowLikeSnow a răspuns:

Chiar trebuia sa te lauzi spunand ca a costat gradina 2000 de euro?

| Thunderstruck a răspuns:

@ZâmbeteDeSubTramvai inapto doar gradina a costat 2000 de euro si bag la pariu ca tu nai o gradina de 2000 de euro.
P. S:cred ca stai la apartament cu 2 camere daca a costat abia 52k de eurorolling on the floor

| KisaTheCute a răspuns:

Toată casa şi gradina au costat 2000 de EURO? rolling on the floor)
Doamne. : " a costat 2000 euro si de asta nu il pot convinge sa luam un catelus ii este frica sa nu roada mobila... ".

Doar apartamentul meu a costat 52. 000 EURO.

Voi staţi cumva la coliba? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dai dovada de responsabilitate pentru a avea un caine.
2. Spune-i ca acel caine te-ar face foarte fericita.
3. Asigura-l ca te vei ocupa de educatia cainelui pentru al impiedica sa roada mobila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu soricioaica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l duci direct la tine acasa(sa-l cumperi cu mama ta daca e de acord, daca nu il cumperi singura, n-ai nevoie de ei)si il arati la tatal tau, sigur o sa-l creada dragalas. Apoi se va atasa de el si-l va pastra.Eu asa am facut cand aveam 8 ani cu hamsterul dumnezeu sa-l odihneasca. Oricum, il duci acasa si tatal tau se indrageste de el.

| anyana a răspuns:

Buna, eu as zice sa ii explici cat de fericita ai fi daca ai avea un catelus, spune-i ca o sa-l ingrijesti foarte bine si o sa-l educi in asa fel incat sa nu se apropie de mobila, daca nu merge cu asta stai suparata nu-i mai vorbii incearca sa plangi la comanda si spune-i ca nu iai cerut nimic mai mult decat un catelus si vei face orice pentru el, incearca, la mine a mersbig grin

| quidam a răspuns:

Poti sa il ti afara din casa, in gradina si sa ii faci cusca sau sa iti ei un catel dresat big grin