| LarisaBianca234 a întrebat:

Bună sunt Larisa am 14, locuiesc cu fratele meu(16 ani) și tata care este șofer pe tir deci este aproape tot timpul plecat eu rămânând cu George(fratele meu). Pana acum câteva luni totul a fost perfect, făceam tot ce ma tăia capul fără sa mi se reproșeze nimic. Puteam veni și la 4 dimineața acasă și George nu-mi zicea nimic, de multe ori ma și acoperea când tata suna sa ne verifice și eu nu eram acasă, dar și eu îl acoperea pe el. De câteva luni am început sa ies mai des pe afara deoarece am întrat într-un nou grup foarte nebun, ma distrez excelent cu ei. Dar fratele meu îmi pune piedica, chiar nu știu ce l-a apucat asa dintr-o data sa fie protector cu mine. Nu ma mai lasă afara mai mult de ora 8 când alte dați ma lasă pana la 3-4 și dacă ii ies din cuvant îmi comfisca telefonul, ma trezesc și cu câteva palme zdravene + ca nu ma mai lasă afara deloc. Am fost acum o luna invitata la o aniversare a unei colege, i-am cerut voie lui George sa merg, în prima faza a fost de acord însă când a auzit ca petrecerea tina pana pe la 1 nu a vrut sa ma mai lase sa merg, asa ca m-am furișat. Nu a aflat, însă a doua zi s-a uitat pe camerele de supraveghere(noi stam la vila și avem camere de supraveghere în caz de orice) și m-a văzut, atunci mare bătaie cu cureaua ce mi-am luat. Dacă înainte ma lasă să îmi fac iubit acum nici sa nu audă de un băiat ca ma pedepsește și ma și bate. I-am zis tatei situația și el a zis ca bine îmi face. Nu știu ce sa fac, dintr-o data ma controlează din toate punctele de vedere ceea ce înainte îmi lasă toată libertatea pe care o voiam. Întrebarea mea este, de ce dintr-o data a început sa se comporte asa?

1 răspuns:
| anonimul0724 a răspuns:

Bucură-te ca ai un frate ca George!
O sa vezi in cel mai scurt timp, de ce e asa protector
El nu vrea sa devii o vagaboanta sau ultima femeie, el incearca sa te protejeze, si d-aia brusc a inceput sa fie mai protector deoarece atunci i-a venit si lui mintea la cap.
Multă sănătate! happy