| anonim_4396 a întrebat:

Sunt plecată în străinătate împreună cu iubitul meu urmând sa ne căsătorim anul acesta, când voi deveni și mămică. Tatăl meu este în țară, singur, fiind despărțit de mama, iar eu, tocmai ce mi-am luat viața un piept să-mi fac familie. Ceea ce ma macină este faptul că tata îmi tor spune ca e singur, ca acum o sa stam mai mulți ani aici, ceea ce ma doare dar asa este deoarece în țară nu avem nimic, aici este muncă și plus ca vine și copilul. Nu vreau nici să-l rănesc, dar eu trebuie să-mi țin familia pentru care am luptat foarte mult. Voi ce părere aveți? Eu ma simt vinovata ca am plecat, dar a trebuit sa îmi fac rostul meu, nu aveam cum sa stau mereu lângă el. Fără jigniri va rog, ați citit o bucățică din sufletul meu, mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Cum ai spus şi tu ai un iubit şi urmează să ai şi un copil, ţi-ai făcut un rost şi o duci bine este normal să te gândeşti la bunăstarea familiei tale acum.
Este tatăl tău dar tu nu eşti de vină cu nimic ca el a rămas singur. Poţi să îi dai telefoane zilnice, poţi să îi explici ce ai explicat şi aici, poţi să îi trimiţi câte un cadou, să mergeţi în concedii dar trebuie să urmezi firescul lucrurilor. Te-ai născut, ai crescut, ai plecat şi ţi-ai creat şi tu o familie la rândul tău...

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Este alegerea lui ca se simte singur. Nu esti obligata sa ii faci viata tatalui tau. Copiii nu se fac pentru a ii manipula sa sada legati de noi. Copiii se fac pentru a fi lasati liberi. Asa cum el si-a trait viata si si-a facut un rost departe de fusta ma-si si de taica-su ( ca presupun ca nu ati stat cu bunicii in casa) asa acum trebuie sa inteleaga faptul ca ai viata ta si vrei sa ti-o traiesti.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa ții legatura cu el cât mai des, sa te vadă pe camera, sa îl ajuți dacă poți din când în când, sa îl vizitezi de câteva ori pe an, sa nu îți simtă lipsa foarte tare.

| unprietenaproape a răspuns:

Sa nu ti parasesti niciodata parintii