| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Cum vi se pare relatia de prietenie dintre un actual iubit si fosta lui? Fosta iubitului meu e plecata in strainatate,dar vorbesc de vreo cateva ori pe saptamana la telefon si el o ajuta tot timpul cand are nevoie de ajutor(de ex: Sora fostei trebuia sa vina din ceva tara si el a vrut sa mearga dupa ea si iubitul ei,ca sa ii aduca in RO; ii incarca telefonul, ii ajuta pe parintii ei, etc) Ei au fost impreuna 4 ani si mi-a zis ca ei tin legatura ca si prieteni,nimic mai mult,dar tot timpul cand ea ii cere ajutorul,el sare si o ajuta si pe ea si pe familia ei. Desi imi zice ca nu mai simte nimic pt ea(pt ca ea l-a inselat si de asta s-au despartit),eu nu stiu ce sa mai cred. Plus ca de fiecare data cand ii zic ca eu nu sunt de acord cu relatia asta de prietenie intre ei, el se enerveaza si imi zice ca i se pare normal straight face. Doar mie mi se pare anormal?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca mai e atras fata de ea, e un prost care isi bate joc de tine si aia il tine in lesa ca pe un sclav. Eu zic ca ti-ar fi mai bine sa fi nevasta de un sofer de autobuz ca mine, mergi gratuit pe toate liniile si poti avea o functie in intreprindere pe la birouri

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Adica tot pe beneficiilaughingVrei in lesa si tu.
Hai ca nu stric tot.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asa nu sant banii mei, regia apartine statului roman

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu conteaza, functia ta ii permite ei. Tot de tine depinde.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing mi-am ales o meserie buna de sofer sant un AS

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Tu sa fi sanatos

| SergiuBoss11 a răspuns:

E tontalau sau n-are demnitate.O femeie care te-a inselat ar trebui sa o urasti,dar stii ce cred eu? el inca mai are sentimente fata de ea,iar tu esti intermediara(Sa ma ierti daca am fost direct).Eu de cate ori m-am despartit de o iubita am incheiat orice fel de relatie cu ea pentru ca iubirea nu dispare,ci se transforma in ura.
Totusi, puneti intrebarea asta in minte.Tu, ca femeie, daca barbatul tau te-ar insela si te-ai desparti de el, ai mai pastra vreo legatura cu acesta? Masculii sunt mult mai orgoliosi.Mi se pare ca e ceva putred la mijloc.Aia l-a inselat si el o rasfata?
Lasand la o parte toate astea.Cum poti vorbi cu o fosta de fata cu actuala. Daca eram tatal tau ii trageam o palma dupa ceafa de strut il faceamlaughing.(Glumesc...sau nu!)
Diia, din ce ai spus tu aici, mi se pare pervers omul asta

| SasNetRomania a răspuns:

Cat timp e o relatie decenta intre el si ea...nu ar trebui sa iti faci probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare urat ceea ce face el.
Daca au incheiat tot, nu pot ramane nimic. Sunt prieteni, nu da cu 0, da cu +. E normal sa nu-ti convina. Discuta cu el, chiar daca se enerveaza, spune-i ca te deranjeaza si ca ramai prieten cu el(vei vedea ca refuza sa-ti fie prieten, te va lasa de tot).

| Freeworld30 a răspuns (pentru anonim_4396):

El mi-a zis ca,daca ne vom desparti, vom ramane prieteni si daca voi avea nevoie de ajutor vreodata si ii voi cere ajutorul, el ma v-a ajuta. Chestia e ca si prietenilor nostri comuni li se pare ok ca sa iti ajuti fostul/fosta. In cazul de fata, li se pare ok ceea ce face el. L-am intrebat daca vrea sa se impace cu fosta, si a zis ca nu. Nu stiu ce sa mai cred. straight face

| anonim_4396 explică (pentru Freeworld30):

El practic nu pune la suflet ce i se intampla, nu se implica emotional atat de mult ca sa ii pese de ce urmeaza. E ciudat sa fi atat de bun cu toata lumea, chiar si dupa ce au avut loc incidente, am impresia ca urmareste ceva si ii e comod sa se multumeasca si cu putin pana ajunge sa poata faca pasul urmator. Acum tu stii exact, poate fi si un tip bun la suflet care nu tine cont pe cine ajuta, iar ajutorul lui il poate oferi oricui. N-am idee ce se intampla. Bine nu e cum procedeaza. Ar putea tine cont si de tine, macar din respect si pentru ca totusi aveti o relatie. Spune-i ca trebuie sa fie ultimul care sa sara in ajutor pentru fosta lui, daca chiar au ramas in relatii bune. Asta e o prostie, nu stiu, pe mine m-ar deranja teribil.

| lex79 a răspuns:

Daca pe tine te trateaza cum trebuie si are grija de tine si isi ajuta toti prietenii (apropiati) la fel atunci nu e o problema.

| Al3xbC a răspuns:

Eu cred ca el inca mai are sentimente pentru ea iar prin gesturile astea vrea sa o impresioneze.Mie sincer nu mi se pare normal sa ai o relatie atat de apropiata cu un ex.Hai sa fim seriosi crezi ca el te-ar fi lasat sa faci tu pentru un ex ce face el pentru ea? iti zic eu ca nu.Te-ai gandit ca poate regreta despartirea de ea si daca ea se intoarce iti da cu flit cat ai zice,, ex''? de ce nu o ajuta pe aia si pe familia ei ala cu, care la inselat pe iubitul tau? parerea mea e sa il lasi sa fie cu fosta si cu familia ei si sa continuie sa fie prostul lor(pentru ca, scuze dar numai un prost ar putea sa ajute atata o persoana care la inselat si l-a luat drept fraier), daca ramai cu el tu vei fi cea inselata in momentul in care ia isi va face iar aparitia. poate el se enerveaza pentru ca stie ca ai dreptate, nu ai vazut cazuri in care ea il prinde pe x in pat cu amanta si tot el sare cu gura?

| BlackDice a răspuns:

Intr-o relatie care s-a terminat cu inselat sau oricare mod, numai poate exista relatie de prietenie sau altceva, pur si simplu dispar unul din viata celuilalt. Daca el inca mai vorbeste cu fosta lui inseamna ca inca mai tine la ea ceea ce nu este normal. Aceeasi problema am avut-o si eu fosta mea cand vorbea cu fostul ei si cand am aflat i-am spus sa isi rezolve problema cu asta altfel o terminam, dar nu te gandii ca asa am fost cu toata lumea, doar cu fostul ei,

| fanyt13 a răspuns:

Depinde, face tot posibilul sa o ajute? sau doar daca poate?

| igotthelarry a răspuns:

E destul de urât din partea ta dacă l-ai pune să renunțe la ea, poate el încă o mai iubește. E greu să te pui în situația lui. Da-i timp de gândit. Pune-l să aleagă sau, mai ușor ar fi să îl întrebi dacă mai simte ceva pentru ea. Fără minciuni. Spune-mi ca nu te va deranja raspunsul lui, asta îl va face să prindă încredere.