| Marisaaaa a întrebat:

Abia aștept vacanța asta dintre semestre pentru ca ma duc la bunica cu. Problema mea este faptul ca pe strada lui bunica e o fata enervanta care tot vine la mine in vizita. Nu ma lasă împace, vine de dimineața și sta pana seara! Ea crede ca suntem cele mai bune prietene, dar nu e așa! Nu știu cum sa ii spun fără sa o rănesc sa ma lase împace și ca nu suntem prietene? Ajutați-mă. P.S: Dau Fundoi mare cât voi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg. Ai putea pur si simplu sa ii spui ca vrei sa petreci si tu mai mult timp cu bunica ta, ca ai treaba cu ea, sau ai putea sa ii spui pur si simplu adevarul. Spune-i ca ai venit in vacanta sa stai la bunica ta. Poate ar trebui sa discuti si cu bunica ta sa ii spuna, uneori copiii inteleg mai bine de la adulti. Bafta!