| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Adresez o intrebare femeilor care au trecut prin ceva similar cu mine. Eu si sotul meu ne dorim un copil. Mi-am facut analizele necesare unde am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice. Mi s-a spus pentru inceput sa incercam fara tratamente dure, ceva pe cale naturala pe baza de vitamine. Eu am si un ciclu neregulat (aprox o data la 2 luni- 2 luni jumatate). Eu personal simt cand sunt la ovulatie (am crampe usoare si mucus cervical lichid alb-transparent si "lipicios". In perioada aceea am incercat foarte activ pentru un copil iar acum ma aflu in momentul de "imi vine ciclul sau nu". Ideea e ca de data asta e ceva diferit fata de alte dati, de regula nu mai am secretii vaginale dupa ovulatie, iar acum am secretii zilnice de mai bine de o saptamana si sunt foarte apoase, transparente usor lipicioase de parca inca as fi la ovulatie. De asemenea inca am crampe dar foarte slabe, se simt fie pe mijloc, fie pe stanga si trec destul de repede durerile si apoi reapar si un lucru iar diferit pentru mine e ca merg foarte des la toaleta. Am facut un test de sarcina dar e mult prea devreme ca sa iasa ceva. Iar acum stau si ma gandesc daca sunt doar simptome ca imi vine ciclul sau poate fi o sarcina? Ati mai patit asemenea simptome si de fapt a fost doar simptome premenstruale?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la ginecolog sa te consulte, nu sta pe TPU sa astepti sfaturi, medicii adevarati sunt in cabinete fa ti programare la ginecologie si acolo vei afla tot.

| Robert2526 a răspuns:

Din pacate, cel mai probabil sunt doar simptome premestruale dar sa nu fii dezamagita, mai incerci si o sa reusesti