| DG_Daniela_1998 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fata! Am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice! Este grav ca la varsta mea deja sa ma fi diagnosticat cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o boala adolescentelor si a femeilor tinere. Este destul de grava fiindca in absenta unui tratament corect te va impiedica sa ai copii cand iti doresti. Eu ma lupt de vreo 10 ani cu aceasta afectiune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este grav, dar TREBUIE să faci tratament!

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......istic_1046

Toate cele bune.