| anonim_4396 a întrebat:

Deci, recent am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice si am si eu o intrebare.Cand ma doare burta, inseamna ca sunt la menstruatie, dar am un chist, sau ar trebui sa vizitez un doctor pentru durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Du-te, mai fato, la un cabinet medical specializat! Ai impresia ca "inteleptii" de pe TPU o sa iti rezolve problema? In ce secol traiesti? Trebuie sa ai incredere in medici (da-i in aia ma-si ca nu toti sunt de rahat!). Mars la doctor! Curaj si sanatate maxima iti doresc!

| LolNope a răspuns (pentru noktambul):

Um...Cum crezi ca am fost diagnosticata? La docxtor. Aveam pur si simplu o intrebare deoarece doctorul nu mi-a precizat-o...

| noktambul a răspuns (pentru LolNope):

Aveai, pur si simplu, o intrebare care trebuia sa o adresezi medicului nu "specialistilor" de pe TPU. Si daca il intrebi pe don' doctor o sa te lamureasca. Ca asta e meseria lui! El nu **** buha pe TPU. Pricepi?! Te joci cu sanatatea ta "de-a futu-i ma-sa "?!

| LolNope a răspuns (pentru noktambul):

Nu,nu ma joc.
Aveam dureri in seara asta si sincer,don' doctor la ora asta nu raspunde si pana luni nu gasesc nici un cabinet deschis,iar la urgente nu ma primesc cu o durere mestruala.
Dar sincer,faza cu "futu-i ma-sa"a fost epica happy
Nu am adresat intrebarea 'specialistilor",ci vroiam sfatul unei fete care totusipoate are acelasi sindrom, care a mai trecut prin asa ceva, fiindca am inteles ca e o boala destul de des intalnita.

| noktambul a răspuns (pentru LolNope):

Nici 112 nu raspunde?

| LolNope a răspuns (pentru noktambul):

"Alo,112,am niste dureri menstruale, ce ar trebui sa fac?"

| katy a răspuns:

Daca ai fost deja diagnosticata banuiesc ca medicul ti-a dat si un tratament si acela probabil e pe baza de anticonceptionale. daca nu ti-a dat mergi la ginecolog sa iti prescrie o reteta nu e de glumit cu chisturile poti ajunge chiar la operatie nu sta sa treaca timpul si sa se mareasca