| Mihali_Daniela_Elena_1998 a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa merg cu o prietena la piscina. Parintii mei sunt foarte grijuli cand vine vorba de apa, inot etc. Cum sa-i conving sa ma lase?
Mai ales ca se vor enerva pentru ca azi aveam de mers la sala de fitness.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca parintii tai stiu ca tu stii sa innoti nu vad care ar fi problema
Parintii tai TREBUIE sa ia legatura cu parintii prietenei tale care sa-i asigure ca esti in siguranta!

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Este normal sa se teama pentru tine... daca nu stii sa inoti atunci este chiar foarte periculos sa te lase de capul tau, cine stie ce patesti? S-au mai innecat copii asa, cu apa nu te joci daca nu stii sa dai si tu din maini ca sa ramai la suprafata macar...

Ce trebuie sa faci? Trebuie sa le dovedesti ca te poti descurca singura, ca apa nu este adanca si ca nu o sa faci prostii cu acea prietena. Ei se tem pentru tine, este normal. Explica-le ca asta nu o sa devina un obicei.
Succes!

| KamaSutra a răspuns:

Daca stii sa inoti, nu e nicio problema.