| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama mea sa ma lase sa merg la piscina. Ii e frica sa ma lase si pot sa merg doar daca vine cu mine. Problema e ca nu vrea sa mearga. Tocmai cand am invatat sa inot nu vrea sa ma lase. Cum sa o conving? Si chestia cu "imi fac curat in camera", "spal vasele" nu merge. Va rog, chiar vreau sa merg

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu cred ca nu te lasa ca nu vrei sa te balacesti in apa, cea mai tare teama a ei ca s-au intamplat multe accidente la piscina cand copii lasati singuri sau chiar si scapati din vazul parintilor au avut un destin tragic. Propune-le sa mergi cu ei in weekend sau cand isi vor lua concediu sa mergeti pe litoralul romanesc pentru cateva zile.
Sau daca ai vreo verisori, fini, prieteni de familie care au copii trecuti de varsta majoraturilui sa mergi cu ei impreuna la piscina, ca sufletul ei sa nu mai fie ingrijorat.