| lllorenusssuumeu a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si prietenul meu 23 de ani, suntem de 8 luni impreuna am facut si sex. ca stiu ca incepeti dupa aia ca vrea asta doar de la mine happy, Acuma sa incep, parintii nu stiu de relatia noastra si aseara am iesit noaptea afara deoarece locuiesc intr-un sat, nu oras., si m-a vazut cineva si m-a zis la tata si mi-a luat telefonul si mi-a dat o palma ( TATA MI-A DAT ) eu il iubesc pe acest baiat dar si el pe mine mi-a demostrat, eu vreau sa ma mut la el nu stam departe mergem cam 30 minute ca sa ajung la el si el este de acord sa ma mut la el acasa dar mi-e frica ca o sa pateasca ceva daca mama, tata vine cu politia si ma gaseste, va rog ajutati-ma, poate sa pateasca ceva. ce se poate intampla, dau funda multumesc o zi placuta!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dupa parerea mea daca el te iubeste si tu il iubesti nu are ce sa fie in neregula.
Fratilor, daca are 23 de ani nu e obligatoriu sa-si bata joc de ea! Ce generalizati asa? Intr-adevar, exista multe cazuri de acest gen, dar totusi. De acum toti care au iubita mai mica sunt pedofili sau vor doar sex.
Eu spun sa nu te muti la el. De ce? Chiar daca nu crezi, ii faci rau lui.
Parintii tai categoric vor veni la usa lui cu Politia. Va fi si inchis daca se va descoperi ca ati facut sex ( sigur se va descoperi ). Si tu vei avea de suferit. Parintii isi vor pierde increderea in tine, eventual si o bataie buna, nu il vei mai putea vedea.
Stiu ce zic, si eu am trecut prin asemenea situatie ( nu chiar la fel, dar in principiu ), dar m-am gandit ca ii fac rau partenerului si am renuntat la idee.
Vorbeste cu mama ta, explica-i situatia. Nu va intelege din prima, sigur, dar propune-i o invitatie la cina iubitului tau. Asa parintii tai il vor cunoaste si asa poate vei avea si acordul lor.
Sa nu renunti daca zici ca va iubiti.
Bafta si sa va tina mult!

33 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te muti la el va face, edsigur, inchisoare pentru viol, rapire si sechestrare, fiindca la 14 ani nu ai discernamant (cum ai si demonstrat). dar rtu poti sa-l astepti pana isi ispaseste pedeapsa bine-meritata si gata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Tu la școală mai mergi? Nu cred!
Poate face pușcărie, coruperea și întreținerea de relații sexuale cu un minor, Codul penal.
Pa, pa.

| eliaclodia a răspuns:

E o manipulare care merge. Cand cineva nu vrea, il iei ca e doar pe ascuns, nu o sa stie nimeni, care e motivul sa nu vrei. Tu vrajita nu iti mai amintesti de ce nu vroiai, ca te uiti cu lupa la oameni ce iti place si ce nu iti place. Cand iti sopteste in ureche si nu mai conteaza cine e, putea fi si un vibrator,"ma scuzi", iti amintesti ca nu vroiai pentru ca se afla. Cand isi imagineaza el insusi uita ca nu era vrut. Asta e tot ce iti amintesti, ca nu vrei pentru ca se afla, cu toate ca nu vroiai din mai multe motive. Si el zice:bine o facem pe ascuns. Apoi, daca tu nu vroiai de fapt, dar acum ai uitat si el vroia si nu a uitat cum simti tu, te lasa gravida inadins ca sa se afle. Oricum, poate ca isi implanteaza adn-ul unde nu era dorit si pleaca satisfacut, a castigat ce vroia unde nu era vrut initial, inainte sa excite perspectiva placerii sexuale. Poate vrea si zestrea, poate nu. E iubire? Nu stiu daca e cazul lui. Ti-am descris tactica psihologica masculina cand nu vrei, dar e ceasul biologic orbitor. Iti amintesti doar ca nu trebuie sa te prinda nimeni. De ce? Pentru ca nu vrei, e ca si cum nu s-a intamplat decat pe jumate. E iubire? Poate nu e cazul tau.
In alta varianta, el nu vroia si tu ii sopteai in ureche pana uita de ce nu vroia si isi amintea doar ca nu trebuie sa vrea, ca se afla. Si i-ai promis ca e pe ascuns. Cate variante?! Si ii implantezi adn=ul la tine, apoi ii ceri sa se mute cu tine, dar te poti speria. E vorba de politie? Ce iubire, intrebarea e daca se baga politia ca l-ai manipulat si ti-l ia ea.sau alta varianta. Intrebarea e insa: ne ia politia ceva? Din ce am castigat? Platim ceva?

| tuGatita a răspuns:

Toti sunt negativisti. eu ma pot da exemplu. cand aveam si eu 14 ani, parintii nu ma lasau sa am iubit! ei na..mare lucru! intre noi era diferenta de 4 ani (si este). pai si cand au aflat de el, nici pe afara nu puteam iesi ca ma tot controlau (cu toate ca iubitul meu e baiat bun, il cunosteau) asa ca.ce am facut? am iesit noaptea sa ma vad cu el. o data, de doua, de trei ori si tot asa. pana am facut o greseala si m-au prins. (si apoi nu ieseam sa fac nu stiu ce prostii, noi ne plimbam jumate de oras PE JOS, asa eram de indragostiti). la fel ca si tie, mi-au luat telefonul + interdictie: sa nu mai ies afara nu stiu cat timp. si? ce daca? de vorbit cu el, tot am vorbit (mi-a dat cineva un telefon pe care il tineam ascuns). pedeapsa a trecut peste o saptamana, ne-am mai ascuns de ochii lumii, dar ai mei tot au aflat. s-au opus relatiei vreun an de zile daca nu mai mult..ma iubea, il iubeam, am rezistat impreuna chiar asa in situatia aia. atunci eu aveam 14 si el 18. pe la 15 ani am facut si sex. acum avem aproape 5 ani, ai mei nu se mai opun, il respecta, ii respecta familia. suntem ok, ne iubim, ne intelegem. acum trage si tu concluziile! e cam aceeasi situatie. nu te muta la el, ii vei face rau si lui si tie..treaba cu politia ti-a fost explicata pe aici. cu parintii in timp se rezolva, fa rost si tu de un telefon. daca te iubeste te va intelege negresit! oricat timp e nevoie! daca face urat, inseamna ca el nu e pentru tine! multa bafta si ai grija ce faci! sa fie bine pentru amandoi!

| Sadop a răspuns (pentru tuGatita):

Cred ca singurele raspunsuri ( al meu si al tau ) care nu o critica.

| lllorenusssuumeu explică (pentru tuGatita):

Multumesc si tie :*

| lllorenusssuumeu explică (pentru Sadop):

Asa este va multumesc din suflet :* va pup si sa aveti un Paste Fericit :*

| Dariusuu a răspuns:

Draga mea Adina așa de tare te-a iubit încât s-a gândit doar la el.
Dacă te-a iubit așa mult, s-a gândit măcar la riscurile care te expui?

Pe naiba, îi pasă doar de el sau o fi un incult.

P.S Vezi la ce oră se fac vizitele în pușcărie.

| al3xander a răspuns:

Nu inteleg de ce voi fetele sunteti asa de firave. si eu tot 23 de ani si lucrez la o scoala si fetele de 14-15 ani tot se dadeau pe langa mine si incepeau sa-mi puna tot felul de intrebari ciudate dar intre timp le-am linistit. stiu ca e drept ca dragostea nu are varsta dar ma rog in cazul tau mi se pare cam exagerat. eu sa fiu in locul la parintii tai sincer l-ar lua dracu pe ala la propriu.
si acum scuze ca ma bag: vrei sa te muti la el, sa faceti niste copii si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti? inteleg ca tu esti copila dar ala e cam pedofil.

| Roxana121 a răspuns (pentru al3xander):

Sunte de acord cu tine. Virsta nu conteaza, dar totusi daca vrei sa ai o relatie de iubire cu tipu dat, nimeni nu te opreste.Acum ca ati si trecut la partea mai amoroasa( sex). De ce te grabesti sa te muti la el? de fapt ce crezi tu ca se va se intimpla acolo? mergi la el, si ce faci acolo? te apuci de gospodarie? mincare, spalat, calcat, curatenie, copii? etc? asta vrei tu la ai tai 14 ani?
Totusi daca aveti o relatie normala, adica dupa ce s-a intamplat totul, si el nu sa despariti de tine, atunci iubitiva asa, ca doi indragostiti happy Nu vad necesitatea sa locuesti la el, mai ales ca esti minora, cu siguranat parintii tai vor merge la politie, iar pentru el va fi rau.
PS:la virsta ta ma jucam cu papusele si stateam cu miinele sus, daca nu eram cuminte tongue dar tu ce faci draga? ai avut deja relatii sexuale cu un barbat mai mare ca tine. Nu vreau sa te judec, ca oricum nu mai poti intoarce timpu inapoi, cei facut nu se mai schimba.DAR totusi vreau sa fii o domnisoara cit de poate de normala, sa gindesti la aer curat si limpede. Era o replica pe facebook: la 14 ani trebuie sa-ti perzi dintii nu virginitatea-cred ca cu asta am spus totul. Daca mai inteles ma bucur.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezeste-te la realitate fetito, este 9 ani diferenta intre voi si nu e ca si cum tu ai avea 20 si el 29, tu ai 14 el 23, ti se pare normal? Nu e in stare sa-si gaseasca una de varsta lui asa ca te-a ales pe tine, mica, naiva in cautare de "marea dragoste". Relatia voastra nu are viitor, cel putin nu unul din care sa iasa ceva bun.Stiu ca nu e raspunsul pe care il vroiai,probabil ma vei injura,imi vei spune ca nu e treaba mea, nu imi pasa, chiar nu este treaba mea, nu ma intereseaza ce se intampla, dar mai devreme sau mai tarziu imi vei da dreptate.

| Sfinnx a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate.Sunt de aceeasi parere. Aparentele inseala.La 14 ani este foarte devreme pentru a avea o relatie sexuala. Oricat de mult ai iubi pe cineva.E adevarat, noi nu avem dreptul sa criticam pe el daca nu il cunoastem, dar ce om in toate mintile ar face asa ceva? Sex cu o fata de 23 de ani. Daca te-ar iubi te-ar fi asteptat pana la o varsta mai mare, si ar fi trebuit sa fie constient ca a agresat o copila.

| Epigonul a răspuns (pentru Sfinnx):

Degeaba stam noi sa ii explicam acestei fete cum sta de fapt treaba, are 14 ani, este inca destul de cruda la minte, nu realizeaza gravitatea situatie, dar o va realiza candva, sa nu fie prea tarziu cand se va intampla...

| acoperisuri a răspuns (pentru anonim_4396):

... daca vrei ca prietenul tau sa devina pedofil, si sa il nenorocesti pe viata, nu ai decat sa te muti la el ...insa tot ce faci pentru el este numai rau, nu il ajuti cu nimic

| lllorenusssuumeu explică (pentru Sfinnx):

Nu el mi-a cerut sa facem sex si eu am vrut, happy deci... happy

| valentino52 a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Nu conteaza dupa cum a spus si Brigaela tu nu ai discernamant. Daca un copil cu 9 ani mai mic ca tine sare pe tine si iti propune asa ceva ce ai face? E cam aceeasi situatie cu voi doi... Si as mai adauga faptul ca peste doar cativa ani te vei maturiza si plictisi de "prima iubire", vei vrea sa cunosti alti baieti etc. Totodata, la varsta ta el te poate manipula asa cum vrea. Nu vei avea vreun cuvant de spus in relatie, el poate sa iasa cand vrea cu baietii in schimb tu probabil nici prietene nu te va lasa sa ai daca locuiesti cu el. Si iti vei da seama ca face abuz de putere si te vei sictiri pe la 16, 17 ani si vei vrea sa cunosti alti baieti care te vor aprecia mai mult si nu vor fi plictisiti de tine. Si te vei trezi ca nu ai unde sa locuiesti si parintii nu te mai primesc inapoi.

| Alexandrio a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu Am 21 de ani si sunt cu o fata de 14 eu sunt virgin ea nu cum vine asta O.o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai sub 15ani, deși e de bun acord, în urma unor plângeri penale făcute de părinții tăi, prietenul tău va fi acuzat de "întreținere relații sexuale cu un minor", deci sfatul meu, oricât l-ai iubi, e să aștepți cel puțin până la 15ani ca să nu îl bați la închisoare happy

Întreținerea de relații sexuale cu un minor peste 15ani cu acordul acesteia fără a influența psihic și fără a face abuz de influență în legătură cu poziția acestuia în relație, e ok, altfel iar, aceași problemă.

Să nu cumva să te apuce vreo criză de sinceritate să zici altora că întreții relații sexuale cu el că veți avea probleme mari, amândoi!
O relație în doi e o relație în doi! Prietenii sunt doar temporari (eu îi descriu ca: jigodii ce au nevoie de ajutor).

Problema în mare este că nu ai nici măcar 15ani, darămite 18ani... diferența de 9ani deși e mare, puteți trece peste dar e greu acum din cauza vârstei tale fragede (faceți lucrurile doar după ce ați discutat și v-ați gândit la toate posibilitățile, de cele mai multe ori, la cele mai rele/grele)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
LA 14 ANI SEX DEJA! INCREDIBIL!
Lumea asta sa prostaste pa zi ce trece tot mai mult frate!
Foarte bine, ce palma?
Eu ti-as fi dat o mama de bataie de numa!
Tu nu vezi fata ca si-o batut joc de tine?
Cat de incuiati puteti fii?
Sex cu o minora, miroase a puscarie.
Te pup!

| RoseOfTheFire a răspuns:

Daca esti fraiera, scuze ca iti spun, sa te muti la el nu ai decat, asa si prietenul meu il cunosc de o luna si el are planuri mari nu este din oras cu mine, si ne vedem cam rar, si la fel zicea ca daca totul merge bine in toamna sa ma mut la el, eu nu vreau nu am asta in cap mie imi place sa imi traiesc viata. Daca tu vrei sa te muti la el, iti mai repet te legi la cap fara sa te doara serios acum am 20 de ani stiu ce spun, deci nu te muta la el ca dupa ceva timp iti da papucii ai vrea asta, si dupa unde te duci inapoi la parinti nu eu eu in locul lor nu te-as mai primi acasa, o data ce ai plecat, pleci definitiv, scuze ca sunt cam dura dar asta e adevarul, fi mai realista nu tot ce zboara se mananca!

| StefaniaM a răspuns:

Da frate, poate avea probleme cu legea pentru asta....Las-o balta! Viata reala e foarte diferita din cea din filme

| MEIALI a răspuns:

Poate ca te iubeste, dar la 14 ani nu e recomandat sa iti incepi viata sexuala.mai bine e sa fi precauta ca doar sti cum se termina majoritatea astfel de povesti

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Pai, eu zic sa stai la casa ta, in legatura cu telefonul, o sa ti-l dea, eu zic sa ii explici mamei tale ca poate ea te intelege [ o prietena de-a mea a trecut prin aproape aceeasi situatie ] si. ar fi bine sa ii explici TOT mamei tale. ca mna, te intelege ea, si daca iti faci de cap si te muti, parintii tai poate sa sune politia si sa il inchida pe el pentru ca gen te-a rapit si o sa zica ca el te-a fortat sa te culci cu el. stii cum sunt parinti. dar ia-o si tu incet. imagineaza-ti ca tu trebuie sa te duci la scoala, sa ai un viitor, ca daca te gandesti sa renunti la scoala, chiar ca ai luat-o pe un drum gresit.
Acum tu decizi. Sper ca ti-am fost catusi de putin de ajutor.
Gandeste-te bine la ce faci.
funda?

| Sayori a răspuns:

Eu sunt in urma cu raspunsurile dar am o intrebare. big grin Cum merge/a mers relatia? puppy dog eyes big grin

| 48KRazvan a răspuns:

Parerea mea este ca acel baiat ori te foloseste, ori esti tu prea oarba sa observi! Tatal tau a facut bine ce a facut, ei sunt parinti tai si iti vor binele, ar trebui sa te trezesti! Nu ai cum sa fi cu el, este cu 9 ani mai mare si ai facut si o prostie imensa cand te-ai culcat cu el.Probabil daca ai tai vor afla prietenul tau va ajunge la puscarie, iar tu vei fi pedepsita groaznic.Bafta in continuare si sper sa te gandesti mai bine!

| CătălinKeenshi a răspuns:

LoL. 9 Ani diferenta. Bine zis, Epigonul... Trezeste-te la realitate, tu ai 14 ani si el 23. Si daca afla il baga la inchisoare oricum... Sex cu o minora.

| AlinaValentina97 a răspuns:

Tu nu ai minte fetito! Ce crezi ca vede un baiat de 23 la una de 14? Sunt atatea fete de varsta lui muult mai frumoase care are cauta un baiat si baietii din ziua de azi se duc la fetite de 14 ani. El vrea de la tine doar sex dar vad ca nu ti-ai dat seama. Copil prost!

| ManStar a răspuns:

Pai nu mare lucru...pe tine te ia de duce acasa probabil iti da o mama de bataie. Iar daca afla ca ati facut sex il baga la,, racoare" pentru ca a facut sex cu o minora si il baga si pentru corupere de minor. Io zic sa nu pleci nicaieri sa stai cu parintii tai. Deoarece o sa rereti foarte mult mai tarziu. Ai timp sa pleci si de acasa cu un baiat. Crede-ma ca am dreptate. Vorbiti si voi prin mesaje sau pe mess sau mai intanitiva da sa nu faci prosti sa pleci de acasa la 14 ani!

| beibiisweet a răspuns:

Nu e este bine ceea ce vrei sa faci..sora mea are 15 ani si fostul ei iubit are 19 si totusi....crede-ma ca i-am vazut impreuna si stiu ca se iubeau dar au realizat ca e prea mare diferenta (chiar daca e doar de 4 ani) si nici mama si tata nu stiau de relatia lor, dar ea a preferat sa nu mai se certe cu ei. gandeste-te la viitorul tau si imi pare rau ca nu e raspunsul pe care il vroiai! si sa stii ca baieti sunt in toata lumea, si tu esti mica si acum incepi sa o explorezi.

| Carinadanceanu a răspuns:

Nu te judec doar iti spun din experienta.Am fost cu un baiat 2 ani si il iubeam enorm...am fugit de 2 ori de acasa, m-am certat cu parintii pentru el.Si nu mi-a pasat de nimic, ca sa ajung peste ceva timp sa vin cu, coada intre picioare acasa pentru ca nu era ceea ce mi-am dorit eu.Nu asa era viziunea mea pentru. viitor.Acum nu mai sunt cu el si le multumesc din tot sufletul parintilor ca nu erau de acord.Cand cresti ai alte principii. Sper sa te gandesti bine! Si sa nu regreti...

| DenisaAdelina a răspuns:

Ce vrei sa faci tua kuma e normal pentru varsta ta, incearca sa o lasi mai moale si asteapta s acresi, nu lua decizi asa de mari, ot ca decizile astea o sati schimbe viata, nu au ceti afce prainti cu politia, daca printi declara ca tea rapit da dar i rest nimic.

| EmmaBntt a răspuns:

Buna, dupa parerea mea diferenta e foarte mare, dar daca va iubit asa tare, decideti ce credeti ca e mai bine pentru voi. Nu prea e acceptabila relatia voastra dar totusi faci ce vreai. Vorbeste cu mama ta, ea e cea mai buna prietena pina la urma. Sex la 14? Nu e cea mai buna decizie. Ma rog e viata ta. Succes in continuare si sa nu te dezamageasca iubitul. Nu e asa usor sa incepti o viata impreuna asa devreme. O sa te poate iubitul intretine?
O zi buna in continuare