| criskyky99 a întrebat:

Am aflat de curand ca un baiat din clasa cu mine ca ma place. Acelasi lucru s-a intamplat si anul trecut, atunci am ales sa ii spun ce simt dar bineinteles ca a negat totul desi era evident ca minte. Acum nu stiu ce sa fac ca mi se pare si mie putin dragut!
Funditahappy

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Te place de la începutul anului şi totuşi nu a zis nimic? Ori e timid, ori nu vrea o prietenă momentan. Dacă a trecut atâta timp şi n-a făcut primul pas ai putea încerca să-l faci tu.

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

I-ai spus pentru că ştiai că te place? Lasă băiatul să facă primul pas.

| criskyky99 explică (pentru Rockart):

Da i-am spus ca stiam ca ma place

| criskyky99 explică (pentru Rockart):

Plus de asta prietenii mi-au spus ca ma placea de la inceputul anului asa ca habar n-am ce sa fac! Ma poti ajuta?

| Rockart a răspuns (pentru criskyky99):

Te place de la începutul anului şi totuşi nu a zis nimic? Ori e timid, ori nu vrea o prietenă momentan. Dacă a trecut atâta timp şi n-a făcut primul pas ai putea încerca să-l faci tu.

| ema12345 a răspuns:

Daca tu crezi ca e dragut si se comporta frumos cu tine atunci nu mai sta pe ganduri pentru ca daca vede ca tu nu ii dai niciun semn poate sa isi gaseasca pe altcineva. Cere-i id de mess si vorbeste cu el, insa intr-un mos delicat sa nu creada ca esti disperata.