| andreeap08 a întrebat:

Buna TPU! Sunt fata, am 18 ani si sunt clasa a 12a. De cand eram mica am descoperit ca sunt bi, dar nu am spus la absolut nimic.
Ideea este ca eu am iubit, sunt cu el impreuna de 2 ani si este din acelasi liceu cu mine, tot la clasa a 12a doar ca la alt profil.
Ideea este ca in clasa am o colega care este lesby/bi. Stiu foarte multi din clasa acest lucru pentru ca se tot afiseaza pe retele de socializare cu o fata, iar din story-uri si comentarii cam reiese ca ele ar fi impreuna. Ideea este ca aceasta colega nu prea vrea sa spuna la absolut nimeni din clasa despre relatia ei (mentionez ca mi-a spus mie si la inca doua colege in clasa ca are o relatie de 1 an, dar nu vrea sa spuna cu cine, deci este evident).
Ceea ce mi se pare ciudat este ca in clasele 9-10 aceasta colega nu prea vorbea cu mine, chiar in clasa a 9-a m-a si sters de pe retele de socializare…dar din clasa a 11-a, adica de anul trecut, a inceput sa se bage in seama destul de mult cu mine, mai ales prin mesaje. Vara aceasta care a trecut chiar imi reactiona la story-uri si ma intreba ce fac, iar de anul acesta de cand a inceput clasa a 12-a vorbeste cu mine foarte mult, chiar imi scrie aproape zilnic pe whassapp si ma intreaba chestii banale, de parca vrea doar sa vorbeasca cu mine cautand pretexte de conversatii.
Saptamana trecuta i-am spus prin mesaje ca sunt bi si de atunci observ ca vorbeste cu mine parca mai des, iar in zilele in care nu vine la scoala imi spune ca oricum vorbim pe whatssapp daca nu vine la liceu, ceea ce pana acum nu s-a intamplat…
(P.S. in clasa a 9-a cand m-a scos de pe retele de socializare incepusem sa vorbesc cu un baiat din liceu si ma gandesc ca poate de asta a recurs la acel gest) Mentionez ca nu imi place de ea, este o simpla curiozitate!
Dau funda!

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cum a zis si colega, intreab-o direct ce si cum, eu unul zic ca i-ai atras atentia cand ai zis ca esti bi si poate ca o atrageai cumva si acum a fost momentul ideal sa dea curs atractiei sau interesului purtat.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu obisnuiam sa fac asta, stergeam prieteni, ii adaugam la loc dupa ceva timp, apoi ii stergeam iar, apoi iar ii adaugam, cu unii vorbeam, cu altii nu, apoi cu cei cu care nu vorbeam, am inceput sa vorbesc, si cu cei cu care vorbeam m-am oprit din vorbit, apoi am facut exact invers iar si tot asa. Poate asa e si ea. Nu e nimic ascuns in ceea ce face, si mai mult ca sigur e doar in capul tau. Citesti prea mult in toata situatia asta.
Singurul lucru care ar fi ceva mai posibil e ca ai mentionat tu ca i-ai spus ca esti bi, si din moment ce si ea e bi sau lesbi, vorbeste cu tine pentru ca acum stie ca are pe cineva care o poate intelege si are cu cine sa vorbeasca despre lucruri pe care nu le poate discuta cu fetele hetero.

| MariaEElena0505 a răspuns:

De ce nu o intrebi direct ce se intampla? Pentru ca altfel n-ai de unde sa știi.iar ea nu văd de ce s-ar supăra.
Însă părerea mea este următoarea. Ai o relație serioasă, asa ca termina cu aceste prostii. Dacă-ți place de ea, despartă-te de actualul iubit. Pentru ca este clar ca și tu ai o atracție pentru aceasta fata, nu numai ea pentru tine. Tu ești singura care poate sa ia o decizie aici. Bafta.

| elennax a răspuns:

Intr-o tara ca asta este greu sa dai de persoane care sunt openly lgbt, deci cel mai probabil incearca sa se lipeasca de tine, nu se stie daca platonic sau romantic. Cum au zis si ceilalti 2, intreab-o direct fara nicio rusine

| paulneamtu a răspuns:

Ai probleme psihice grave. incearca sa le ti sub control

| AnimeIoan a răspuns:

Te invat cum sa dai flegme?