| emchristina a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de ceva sfaturi.
Deci azi ultima ora am avut chimie si m-am lasat convinsa de o colega sa plecam de la ora desi nu aveam motiv. Nu am tinut cont de faptul ca profa ma vazuse chiar in pauza. Colegii mi-au povestit ca a facut un scandal monstru la ora. Deci pur si simplu nu inteleg de ce sa legat numa de mine. Au fost mai multi absenti da cica numa cu mine o avut treaba. Eu am numa 2 absente la ea. Cica fac figuri ca am numa doua note si am impresia ca-mi ajung etc. Acuma sunt sigura ca luni o sa-mi comenteze si o sa ma asculte. Ba chiar a zis sa nu ma pun cu ea ca daca vrea ma asculta din toata materia. Nu stiu cum sa reactionez. O sa invat dar de obicei ma pierd in fata ei pentru ca pur si simplu am groaza de profa respectiva. Ceva sfaturi pls. Nu mi pot scoate din cap chestia asta.

multumesc

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Dar e situatia ta scolara, de ce Dumnezeu sa se ia de tine? Faci ce vrei, pana la urma tie ti-ar face rau absentele, nu ei. N-o baga in seama, si mai ales nu-ti cere scuze, nu i-ai gresit cu nimic. N-ai jignit-o, n-ai vorbit-o, si la revedere! Ce nu suport profii de genul.
Ai 2 variante :
1 - Inveti bine de tot.
2 - Semestrul asta nu te mai duci la orele ei laughing.

Desi prima varianta ar fi mai ok, pentru ca mai e si semestrul 2 big grin.

Oricum, nu-ti cere scuze, vei parea slaba in fata ei si nu cred ca vrei sa ai mereu frica de ea.

Bafta si chiar astept sa-mi trimiti un msg cu ce ai rezolvat. Te pup.

5 răspunsuri:
| Pisicuța a răspuns:

Incearca sa o privesti ca pe un om normal, pentru faptul ca a zis ca te asculta, eu te sfatuiesc sa inveti, caci poate te asculta si iei 4, dar acum nu o stiu pe profa ta cum face si nu pot sa-ti zic mai multe de faza cu ascultatul. Daca avea ceva cu tine incearca sa iti faci curaj sa o intrebi cand intra in clasa ce avea cu tine.Altceva nu stiu ce sa faci, succes happy

| Deniisze a răspuns:

Bună...
În primul rând ai putea să îi spui că îţi pare rău pentru ceea ce s-a întâmplat şi că nu o să se mai întâmple...Nu cred că va fi aşa de greu să te ierte, până la urmă sunt atâţia şi atâţia care chiulesc şi nu le comentează nimeni nimic şi scapă mereu basma curată. Bineînţeles că tu vei învăţa lecţia de zi sau ce aveţi voi de pregătit pentru că nu se ştie cum îi căşună pe tine şi te ascultă. Nu te pune în gură cu ea pentru că mai rău vei face. Dacă vrea să te înţeleagă bine, daca nu, nu.Este problema ei. Până la urmă nu trebuie să facă atâta chestie pentru un chiul, dar aici este şi vina ta pentru ca te-ai lăsat "condusă" de prietena ta. Ce să îţi mai zic...Decât multă baftă!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Zi ca de acum cand o sa mai chiulesti va fi in afara orelor ei si nu va mai zice nimic happybafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaahh. pai, in primul rand cred ca ar trebui sa iti ceri scuze cand intra in clasa, inainte sa faca prezenta sau altceva (oricat de greu sau naspa ti-ar fi) si apoi sa o lasi sa vorbeasca, tipe, etc. chiar daca te enerveaza si nu ti se pare corect ce spune, sa nu o contrazici, ca o vei supara mai rau. si pe langa astea sa inveti, macar ultimele 2-3 lectii sa le stii bine.
sa speram ca pana luni ii mai trec nervii si... sa ne spui ce ai rezolvat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge cu 50 lei