| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Vineri am chiulit de la ultima ora, si anume engleza. Eu nu am vrut sa plec pentru ca mie imi place si ma inteleg (intelegeam) bine cu profa', dar colegii mei au plecat si mai ramaseseram decat vreo 4 in clasa, asa ca atunci cand inca 2 colegi se pregateau sa iasa din clasa m-am dus cu ei si a mai ramas la ora decat o colega.
Astazi, cand m-am intalnit cu colega respectiva mi-a spus ceva de genul : "Ati pus-o. Exact dupa ce ati plecat voi a venit profa' cu directoarea si a spus (directoarea) ca dupa vacanta o sa vina prima data la noi la ora. In plus ca profa' e si mai suparata pe tine. Avea sa iti dea niste chestii pentru olimpiada de engleza."
Mie imi este frica de directoare. Nu vreau sa imi scada nota la purtare chiar acum cand mai am 2 -3 luni si ma voi duce la liceu. Vreau o medie cat mai mare.Am mai plecat O SINGURA DATA in clasa a a7a..si la fel. A facut scandal :ca ne scade media, ca nu o sa ne mai angajeze nimeni cand o sa afle ca noi am avut media la purtare scazuta in scoala generala, etc.
Si mereu sare cu gura pe noi, astia care invatam mai bine...de parca ar fi fost ideea noastra sa plecam.
Dar ceea ce ma deranjeaza cel mai tare este faptul ca la clasa paralela se afla fiica-sa..si de exemplu, vineri, ei nu au facut decat 2 ore, iar apoi au plecat de la ultimele doua si lor nu le spune nimic.
Ceva sfaturi?sad Mi-e foarte frica.

3 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Colega care a ramas e tradatoare.Ar trebui sa o puneti la zid. Sfatul meu: nu mai pleca decat daca esti sigura ca au plecat toti.

| Maiaaiaia a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.In plus nu i chiulit singur ...toata clasa e na cu e3xceptia unei singure colege... ce mare lucru ca doar no sa va scada la toti acum nota la purtare)serios trebuie sa fiti putini mai optimisti o sa va inteleaga asa e perioada asta a vietii

| Claudia_Gabriela_1999 a răspuns:

Nu iti face nimica