| Demika a întrebat:

Buna tpu...am o dilema...M-am cunoscut cu un baiat la ziua prietenei mele si verisoarei lui(prietena mea este verisoara lui). A fost la piscina. La inceput statea numai cu telefonul in mana si mise parea cam arogant, dar la un moment dat, cand ne jucam cu toti in apa, ceva ma atras la el. Jucam mata si el era pisica, iar eu aveam mingea. S-a comportat altfel cu mine decat cand ceilalti aveau mingea. De ex. cand inotam dupa minge, el aajunsese langa minge si totusi m-a lasat pe mine s-o iau, iar la un momant dat m-a luat in brate si mi-a zambit, dar nu prea a incercat sa-mi ia mingea si nici nu ma aaruncat in apa. I-am spus verisoarei lui ca il plac, iar ea l-a sunat si i-a propus sa iemim toti 4 la un suc (eu, el, verisoara lui si iubitul ei). El a acceptat, dar cu toate astea nu sunt sigura ca lui chiar ia-r placea de mine.
Nu prea stiu ce sa fac! Sa ma duc la iesirea in 4 si sa risc sa-mi frang inima?
P.S.: Nu am mai luat pe nimeni in brate la piscina.

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Sa-ti frangi inima?
Pai daca stai si astepti crezi ca iti va fi mai bine?
Eu nu cred.
Mergi la intalnire si comporta-te frumos cu el. Zambeste-i, spune glume, atinge-l, fa-l sa se simta bine.
Nu stiu daca ii vei putea spune ce simti de fata cu ceilalti 2 prieteni ai tai.
Ar trebui sa fiti doar voi doi, iar atunci ii poti zice. Cred ca si el te place.
Eu zic sa te duci, pentru ca mai tarziu vei regreta, isi va gasi o alta fata si tu il vei vedea cu ea, dar nu vei mai putea face nimic.
Succes!

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu ai facut bine ca i-ai spus verisoarei lui ca-l placi. Cand se apeleaza la intermediari, de obicei treburile nu prea ies bine. Mai mult succes se obtine cand se lucreaza pe cont propriu. Puteai sa cauti cumva ocazii sa-l mai intalnesti sau sa-i afli ID-ul de mess sa conversezi putin cu el. Acum e alegerea ta ce decizi sa faci. In locul tau eu as gasi un motiv sa ma eschivez si nu m-as duce. As considera doar ca intamplarea mi-a adus un plus de experienta si as fi mai atenta pe viitor. Mai chibzuieste si tu si ia decizia care crezi ca se potriveste cel mai bine cu simtamintele tale.

| corinusdeplus a răspuns:

Daca nu incerci, nu ai de unde sa stii si mai bine sa-ti para rau ca ai incercat, decat sa te gandesti peste un timp ca ar fi putut fi o relatie frumoasa si nu ai incercat makar.Iti spun asta din experienta.Si sincer, cred ca daca a acceptat, inseamna ca si lui i-a placut de tine ca altfel baga vreo scuza sa nu vina.Dar nu-ti fa prea multe sperante totusi daca nu iese nimic o sa fi dezamagita.Mergi si distreaza-te si fi tu insuti.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi si lamureste-te, cum a spus si @corinusdeplus, macar nu vei trai cu visul ca poate... Daca nu iese nimic, macar ai parte de o distractie buna.
P.S. Esti tinara si orice gest te impresioneaza, mai ales in anumite imprejurari.

| anonimcusangerece a răspuns:

Du-te si convingete daca te iubeste sau nu... P.S.: Eu cred ca te place :*