| Elsiane a întrebat:

Am o mică problemă. De curând am aflat că fratele meu a luat bacalaureatul, mă rog, totul bine și frumos. Dar trebuie să se ducă în curând la București să dea probele pentru admiterea la facultate. Noi avem doar un laptop (săracul de el) și am avut un calculator care s-a stricat și îl putem repara, dar după ce s-a stricat am cumpărat laptopul. Eu am început acum trei luni să fac bani online (am 41 euro) și, cum nu mai am un calculator sau laptop, o să pierd 'afacerea', pentru că, dacă nu intru zilnic nu mai îmi dă atâția bani (fac aproape un euro pe zi). Joc ourworld, la care sunt la nivelul 100, mai am un cont cu 116 gems. Vreau să îmi bag codurile de flow în fiecare zi, iar de gems săptămânal, dar, cum stă o săptămână, nu pot.
În august plecăm la bunici (dar nu mai stăm atât de mult și anul acesta, adică vreo patru zile). Mie îmi place foarte, foarte mult la bunici și aș fi vrut să stăm mai mult, dar nu putem. Părinții mi-au zis că pot alege dintre bunici și calculator, m-am gândit la aceasta aproape o zi, dar am aflat că nici nu se gândeau să nu mergem la bunici. Și îmi pare foarte rău deoarece mă apucam și eu să fac bani pentru un telefon mobil (am 13 ani) și încă nu am unul. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Eu m-as duce la bunici. Laptopul il vei putea folosi cand fratele tau e in vacanta dar bunicii tai nu traiesc o vesnicie, vor pleca de pe lumea asta o data si o data. Eu nu cred ca poti obtine bani online, poate iti gasesc pe undeva parintii tai ceva de lucru Deci noroc, eu de fiecare data astept cu nerabdare sa plec la Viisoara la bunici

| Obsolete a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Ba da poti obtine bani online eu am obtinut 33 de dolari cu minimul de munca o ora pe luna.Luna asta doresc sa ma apuc sa fac in jur de 100$.

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

De când poţi face bani jucând OW? Pentru că eu am jucat vreo 2-3 ani şi n-am auzit de aşa ceva. Dar dacă tu totuşi crezi că e posibil poţi avea încredere în mine şi îmi poţi trimite în privat datele contului şi ţi le voi băga eu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus tu mana pe banii aia? eu nu cred, cred ca pierzi timpul.

| armanu a răspuns:

Iti garantez, ca nu exista sa faci bani online. E TEAPA, asa ca sa nu-ti para rau... O sa fie frumos la bunici, mai ales daca sunt la tara! Poate gasesti acolo un job sau ceva, ca pe net, nu ai de a face bani!

| Elsiane explică (pentru armanu):

Nu este țeapă. Chiar poți face bani pe internet (inclusiv fratele meu face) și de aceea ia laptop-ul. Eu am ales calea ușoară, pentru că am doar 13 ani, dar el se complică foarte, foarte mult și face aproximativ 100$ pe zi. Are un card și are aproximativ 1000$ în el până acum.

| Creier a răspuns:

Sa faci bani pe internet? Cred ca e teapa. Ce fel de necunoscut iti da bani fara sa muncesti? Eu zic ca e mai frumos la bunici! Laptop ai timp sa-l cumperi dar bunicii nu traiesc o vesnicie.