| AleeYourLove a întrebat:

Am o mica problema. Imi place de un baiat, dar nu prea stiu cum sa-i spun. Stiti. el ma considera mai mult ca pe o sora. Imi puteti da cateva sfaturi in legatura cu ce pot sa fac? Dau Funda. happy

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Trebuie să te descarci sufleteşte! Dă'i o întâlnire într-un loc mai plăcut şi mai întâi începe prin nişte gesturi. Adică îl iei de mână, te dai mai aproape de el, etc. Apoi, îi spui aşa,, Ştiu că tu mă consideri drept o soră. Ei bine, eu am ceva să-ţi spun. Îmi placi foarte mult şi nu mai pot ascunde asta. Este important...''. Nu te teme de reacţia lui, va fi surprins şi puţin şocat, dar îi va trece. Dacă nu merge prin mediul oral, fă-o scris şi dă'i hârtia să o citească. Poate, cu timpul, o să simtă şi acest băiat ceea ce simţi şi tu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ii dai de inteles ca il place, atunci pur si simplu vorbeste cu el. Chiar daca nu o sa vrea sa fiti impreuna, o sa ramaneti tot buni prieteni.

| AleB a răspuns:

Poate el doar ti-a lasat impresia asta, dar nu intentionat.Incearca sa flirtezi, prima data mai subtil iar daca vezi ca iti raspunde la flirt inseamna ca probabil si ei te place big grin

| cumbaia97 a răspuns:

Practic iti zice ca ar fi incest sa iasa cu tine, nu vrea sa ti-o bagewinking (FUNDA? big grin)

| cumbaia97 a răspuns:

Iti zice ca ar fi incest sa iasa cu tine, nu vrea sa ti-o bage tongue (Funda? big grin)