| stefany99 a întrebat:

nu vreau sa fiu prea detaliata dar as vrea si eu niste sfaturi in legatura cu un baiat. mi-e frica sa imi spun sentimentele si celorlalti. dar aseara am vazut un film cu acel baiat si eu stateam in picioare si el in pat.ma rog eram cu mai multi prieteni. el tot ma ruga sa stau jos. da eu il refuzam.in final m-am pus jos si mi-a spus sa stau langa el.mai intins langa el si mi-am pus capu pe umarul lui. dar el s-a uitat la mine intr-un mod ciudat.adica nici cu ura dar nici nu mi-a aratat ca ii place de mine.eu il consider fratele meu in unele momente, dar in altele ma uit la el asa de indragostita. el imi tot arata ca ma considera sora lui mai mica. dar nu vreau asta. vreau sa ii placa de mine. dar imi este rusine sa ii spun ca imi place de el deoarece nu stiu daca o sa rada de mine sau o sa stea serios.va rog frumos ma puteti ajuta cu un sfat ceva sau cu un status plzzz:*:*::X:Xlove struck.promit ca

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Stefy:* Eu zic sa te increzi in sentimente si sa actionezi. Deocamdata nu spune nimic. Incearca insa sa ii dai semnale, cum ca ti ar placea foarte mult de el. Incearca sa va atingeti mainile, pentru ca atunci iti dai seama dupa reactia lui daca te place sau nu. Aranjeaza te, fa te frumoasa cand va vedeti, arata i ca iti pasa de el dar nu exagera, nu devenii preaaa lipicioasa. Dupa ce ii dai aceste semnale indeparteaza te putin de el. daca vezi ca nu iti zice nimic incearca sa i o spui in spirit de gluma, in asa fel incat daca vei fi refuzata sa spui ca a fost doar o glumita. Daca nu, cu atat mai bine:***** Succceeeeeeeeees:*:**:*:X

| stefany99 explică (pentru Anemona):

Mersi frumos anemona!:*tot timpu ne atingem mainile chir din greseala.da nu stiu.nu sunt prea sigura ca o sa functioneze.dar totusi iti multumesc pentru raspuns :*:*:X

6 răspunsuri:
| edy4KtM a răspuns:

Daca o sa mai aveti intalniri de grup sau stiu eu sa mergi cu el la film incerca sa te dai la el adica sa il iei de mana sau sa vb cu el de o anumita parte a filmului sau nu stiu cv legat de dragoste ca uni baieti cand ii plc de o fata si fata aia vb depre dragoste se rusineaza sau au fluturasi in stomac incerca sa vezi poate ajuta.succes!

| stefany99 explică (pentru edy4KtM):

Eu sunt mai mica decat e si nu pot sa ma dau asa la el.da de obicei vb despre film dar ne uitam mai mult la filme de groza deci.pentru ca lui nu prea ii plac filme romantice.ma rog asta spune el.dar tot stie filme romantica.mai mult eu ma rusinez.el e mai tupeist adica daca ii place de tine vi si iti spune.acum nu stiu daca o sa faca asta si cu mine.multumesc de raspuns. daca imi poti sa imi dai cateva sfaturi ar fi minunathappy

| edy4KtM a răspuns (pentru stefany99):

Incearca sa fi si tu mai tupeista, convingel sa va uitati impreuna la un film de dragoste si de acolo poti sa gasesti multe idei ca sa afli daca te place cum ar fi daca sunt doi indragostiti in rolu principal incepi si ii spui dac i-ar placea sa fiti si voi doi ca tipi din film si chesti din astea, sau poti sa faci un lucru spimplu il saruti dar fa-ti mai mult tupe ca nu ai nimic de pierdut ca mai sunt baieti.big grin

| stefany99 explică (pentru edy4KtM):

Nu cred ca pot sa fiu tupeista dar totusi o sa incerc. sper sa il conving si pe el dar si pe ceilalti sa ne uitam la un film de dragoste. daca mai ai sfatri pentru mine da-mi un mesaj :*:*:*

| djdeea a răspuns:

Pai, E cam complicat. depinde de cati ani sunt intre voi daca diferenta e mica trebuie sa fi un pic mai tupeista si sa incerci sa-l saruti, daca te lasa, te iubeste, daca te refuza inseamna ca nu vrea doar o relatie de prietenie, daca diferenta e mare (4 ani in sus) ar trebui sa porti o discutie cu el si sa ii spui ca il iubesti si de acolo vei vedea ce se va intampla.
Succes!