| NicollNikkyKv a întrebat:

am o mica-mare problema nici nu stiu cum sa ii spun. deci, de cateva luni am vb cu un baiat si cu sora lui ma inteleg ft bine si mi-a spus ca ma place, adv e ca si eu il placeam.i-am spus asta si surorii lui si ea mi-a spus ca i-a spus ca ma place dar nu stie cum sa se comporte cu mine si el e c-am timit la fel ca mine. si au mai trecut cateva luni 2 parca. si tot imi placea de el, si m-am hotarat sa ii spun eu, dar eu i-am spus pe o retea de socializare nu infata pentru ca nu suntem din acelasi oras c-am la o distanta de 26 km c-am asa, si nu prea am avut timp sa ne vedem sa ii spun in fata asa ca am hotarat sa ii spun pe o retea de socializare, i-am spus pe moment nu a stiut ce sa spuna, si am vb dar el nu mi-a spus ca ma place.
Dupa cateva zile am vb cu sora lui si mi-a spus ca el nu stie ce sa faca, deoarece eu sunt intr-o parte el intr-alta si nu va merge. Si am decis sa nu mai vb cu el dar nu pot si ieri am vb din nou cu el mi-a pus " :*" si na nu stiu ce sa cred, am incercat sa fiu indiferenta dar nu merge. Acum chiar nu stiu ce sa fac nici nu i-as spune eu=stiu ce sa nu creada ca sunt disperata. Ce trebuie sa fac? Ar trebuii sa mai vb cu el, las intreba daca el ma place, dar mi-e frica de raspun, stiu ca sora lui nu minte ma inteleg ft bine cu ea si suntem ca 2 surori dar mi-e sa nu ma minta el doar ca sa nu stiu. sa nu imi recunoasca din cauza ca este mai timid. Ce pot sa fac? ce ati face voi?

Dau funda si vot la cele mai bune si multe sfaturi.
Scz daca am greseli!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Asa cum cu sora lui te poti intelege bine si de la distanta, nu vad de ce nu ar functiona si in cazul lui.

":*" ala e un semn minuscul dar e. happy

Dar daca chiar te atrage si vrei sa fii cu el asta depinde si de tine, nu trebuie sa astepti doar de la el sa faca primul pas. Propune-i sa iesiti toti la un film si stai langa el, iti lasi capul pe umarul lui il iei de mana, nu are cum sa nu se lipeasca de tine. Gesturi simple, da-l dracul de FB si ymes aia e pentru copii cu cosuri! happy

Succes!

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Relatiile la distanta la inceput sunt riscante. mai bine mai asteapta, poate poate va merge mai tarziu.

| sebby27 a răspuns:

Eu zic sa te intalnesti cu el si sa discutati fata in fata.Asa ii vei observa gesturile si iti vei da seama si din asta daca te place sau nu.
Sa discutati daca el pregatit pentru o relatie de genu' asta si sa ii spui ce ai pe suflet.Acuma, sincer, ce ai de pierdut? Macar asa o sa stii o treaba. Daca te place si sunteti de acord ca merita sa va implicati intr-o relatie de genu asta atunci da. Daca nu te place, gaseste-ti altu.
Daca e mai timid din fire nu te astepta sa te cheme el sa va intalniti.

Bafta!

| UngUrU777 a răspuns:

Epai, da si tu prea timida! Frate nu fiti prosti o sa-l pierzi si o sa-ti para rau! Hai, daca nu risti nu castigi, lasa odata draq frica si rusinea si actioneaza! Daca-l iubesti fa sacrifici!

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Eu sunt baiat si daca asi vede ca o fata este interesata de mine asi face eu primul pas parerea mea este ca tot ce ar trebui sa faci ar fi sa mai astepti putin sa vezi ce se intpla.

| luiza17 a răspuns:

Te sfatuiesc sa il intrebi daca te place... nu ai nimic de pierdut... nu prea cred ca o sa te minta daca il intrebi tu

| Christiné_Nico_1994 a răspuns:

Mai bine las-o bafta! Oricum nu ar merge o relatie avand in vedere distanta. Lasa-l o perioada si vezi daca te cauta el, daca o face, ai putea sa-l intrebi daca ii place de tine; daca nu, inseamna ca nu ii place de tine!

| RoxanaRux a răspuns:

Hmm... ''Problemele in dragoste sunt la fel de vechii ca dragostea insasi'' happy. Nu ai ce pierde daca il intrebi ce simte, ce vrea... spune-i sa iti spuna ca sa stii si tu ce sa faci..sa mai stai dupa el sau sa iti indrepti atentia catre altcineva. Cu rusinea mori de foame. Good luckhappy