| doareustreet a întrebat:

Daca bunica mea este verisoara cu bunicul unei fete eu ce sunt cu acea fata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca bunicii sunt veri primari atunci tu cu fata esti ruda de gr.VIII, se poate spune ca sunteti verisori de-al treilea.

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In termeni populari iti este vara de gradul al 3-lea. Din punct de vedere legal nu exista asa ceva, deci nu esti nimic cu ea.

| vocea a răspuns:

Esti ruda foarte indepartatata, si daca bunica ta era sora cu bunicul unei fete tot indepartata erai, asa ca ea trece de verisoara de a 3, practic mai aveti foarte putine legaturi biologice de rudenie

| Trandafirii a răspuns:

Verisoara de-a 3 a

| Adminul000 a răspuns:

Cred ca Verisoara Indepartata am spus ca credwinking

| HisoChan a răspuns:

Verișoară mai îndepărtată.

| Cm_Nikitto_1997 a răspuns:

Ceva verisoara indepartata dar o poti lua de sotie garantatwinking