| Roscataaa a întrebat:

Bunica mea este verisoara primara cu bunicul unui prieten! Eu ce grad de rudenie am cu el?! Imi puteti spune sa pot calcula?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu si prietenul sunteti rude de gradul 8. Numai bine!

| Roscataaa explică (pentru Ioandelasal):

Cum ati calculat? este o metoda?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Roscataaa):

Gradele de rudenie se calculeaza pe tulpini, pornind de la tine si urcand pana la stramosul comun (bunicii bunicii tale) si coborand pana la prietenul tau.

10 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Un var ca de.4-5-lea

| mdany a răspuns:

Un var cam de al 4-5-lea.

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns:

Sunteti verisori de gradul 3
( daca bunicii vostri sunt veri primari, inseamna ca parintii sunt veri de gradul 2 si voi de gradul 3 )

| Laura0 a răspuns:

Looooooooolllaughing)...da nu stiu cred ca nepoata de-athinking nu stiu catalaughing)..de-a 2. a 3..nu stiu oricum sunteti rude indepartate

| Viorel_Baa_Nu_1981 a răspuns:

Da veri de al-3-lea si este pacat mare din punct de vedere religios sa aveti o relatie
acum tu decizi.
Bafta

| AndreeaLoveer a răspuns:

Sunteti verisori de`ai 2`lea