| MCB2000 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o dilema. de fapt verisoara mea. Ea e clasa a 7'a si pana acum au fost 7 fete in clasa si 21 de baieti, dar din semestrul 2 o sa plece absolut toate fetele si toti baieti cu care se intelegea... Si o sa ramana doar cei cu care e certata, si cei care fac panarama si au note mici... pana si directorul i'a spus ca ar trebui sa plece, ca sa nu devina si ea ca ceilalti. Problema e k nici mama ei, nici bunica si nici bunicul nu sunt de acord sa se mute de la scoala. Aveti vreo idee sa'i convingem sa se mute la alta scoala? Nu veniti cu raspunsuri de genul "ramai la scoala unde esti k e mai bine asa", ca nu ma ajuta. Dau Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Spune-i verisoarei sa o roage pe diriginta sau pe director sa invite la scoala pe mama-sau pe unul din bunici-si sa-i convinga ca de acest transfer depinde viitorul ei.e cea mai buna solutie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa se mute si ea la alta scoala. Convine-i mama sa o mute la o scoala cat mai apropiata, pentru ca sigur vrea sa o stie in siguranta. E pacat de ea daca invata sa stea intr-o asemenea clasa..sunt sanse foarte mari sa se piarda si ea.

| TudyCFR a răspuns:

Pai ii spui la mama ei exact cum ne-ai spus noua si incerci sa o faci sa te creada ca ii mai bine sa o mute daca nu sorry.

| EvaneSScence a răspuns:

Aia e clasa de golani? De ce se tot muta lumea? Au profesori buni totusi?
E curios ca sunt atatia baieti intr-o clasa si strica atmosfera sigur.
Eu m-as muta, mai sunt doi ani de scoala. Doar daca alta scoala e foarte departe, atunci nu vad de ce sa nu se mute.

| MCB2000 explică:

Intrebarea era: Cum sa o convingem pe mama ei sa o mute la alta scoala? nu mai raspundeti daca nu intelegeti intrebareawinking