| nCansu a întrebat:

Am o problema. De 1 an si ceva vorbesc cu un baiat. Chiar ne-am si intalnit si ma simteam bine alaturi de el, ba chiar am ajuns sa simt si ceva pentru el. Prietena mea, stia foarte bine ca il plac si ca vorbeam cu el. Intr-o zi m-am certat cu el si nu ne-am mai vorbit aproape 3 saptamani. In acelasi timp prietena mea isi facuse alt cont de fb pt ca celalalt si l-a sters. Ma intrebat daca nu vreau sa vorbeasca ea cu el si sa ma ajute. I-am spus ca nu si ca nu am nevoie sa ma ajute cu nimic. Azi dimineata am aflat ca ia dat cerere si... mi-a trimis toata conversatia cu el. La un momentdat am vazut ca amandoi cam flirtau unul cu altul. Nu mai inteleg nimic. In acelasi timp eu mam impacat cu el si chiar credeam ca ne intelegem. Ma simt asa groaznic, sufar mult. Ce as putea face? sad

Răspuns Câştigător
| ryveenqq a răspuns:

Hey buna! Ei bine eu nu inteleg de ce sa te simti groaznic. Hmh...curiozitatea mea este ce varsta ai avea tu daca te macina asa o chichiţă fara sens. Te pot sfatuii cu niste lucruri minore: alegeti prietenii bine, pentru ca lumea este rea si pari o persoana inimoasa; balta e plina de pesti, daca este genul de baiat care accepta sa nu iti vorbeasca atata timp este clar ca nu merita...un barbat este tandru si atent cu femeia iubita, insa tu ai specificat ca fiind baiat deci BATMAN. Nu in ultimul rand, nu fi fraiera, gandeste-te de 2 ori inainte de a alege vreo propunere in caz ca acesta poate fi doar pe interes. Ce ai zice sa ii lasi pe aman2 si sa traiesti o viata frumoasa? Spee ca te-am ajutat, fundiţă?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dacă ai putut sta trei săptămâni fără să vorbrști cu el (și el cu tine), înseamnă că nu ții foarte mult la el (și nici el la tine). Acum mai și flirtează...Eu zic lasă-l și caută-ți alt prieten. Și, de preferat, in real, nu pe fb.

| RB26DETT a răspuns:

Este o chestie importanta, atata timp cat iti place de cineva, nu-i spune unui prieten sau oricarei alte persoane de problema voastra! De obicei sh! t happens! Vorbeste cu elwinking daca el te place pe tine nu va fi nimic intre el si prietena ta!

| Oxymorone a răspuns:

Parerea mea happy Gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca chiar si atunci cand sunteti ceratati, un baiat care nu vede intr-o cearta o oportunitate de a flirta cu o alta fata happy

| broackaninju a răspuns:

Rezolvã cumva cu prietena ta și încearcã s.o îndepãrtezi ușor, ușor de el, deoarece se înfirirpã ceva între ei.

| Dan_Costea_2001 a răspuns:

Uita-l happy