| anonim_4396 a întrebat:

A trecut ceva timp de cand n-am mai avut nevoie de sfaturi,dar iata ca a venit si timpul! Sper sa nu va plictisesc. Deci sa va spun cum stau lucrurile,In primavara,prin aprilie,nu mai stiu sigur,am cunoscut o fata adica un prieten de pe la varu-meu mi-a facut cuostinta cu ea pe facebook etc. Si am ajuns sa fiu intr-o relatie cu ea,e frumoasa, dar e cam plinuta, 60 de kg, am vorbit cu ea 2 saptamani,nu ma mai dezlipeam de computer,pana ne-am intalnit,si am fost timid si nu am sarutat-o,chiar daca mi-a spus dinainte! Am ajuns acasa si pe seara era suparata,si a inceput sa o dea pe motive ca are probleme in familie, am inteles mesajul si am spus ca nu ma supar si altele! Ne-am despartiti dar in urmatoarele zile eram foarte nervos si am inceput sa o injur si sa o fac in toate felurile,pana mi-a dat block pe facebook! Venea Pastele aproape de mai,si am inceput sa-i simt lipsa,atunci,inainte de Paste am fost la Biserica sa ne spovedim,desigur Domnul profesor nu i-a luat pe toti,doar cei mai stapaniti si mai cuminti,si am vorbit mai mult cu o fata,si spunea sa nu ma mai gandesc la "...",ca ma tot uitam in parti si spunea ca o caut, sa incetez, o cunosc din clasa a 6-a, adica eu intrasem intr-a 5-a, iar ea era cu o clasa mai mare, deci 3 ani aproape,si am vorbit si faceam glume ca vrem sa intram amandoi in biserica la preot,si radeau astia chiar si profesorul si s-a legat ceva intre noi,am aflat ca asculta aceeasi muzica ca mine,atunci i-am spus ca eu sunt "Misteriosul" de pe facebook care ii tot trimite cerere de prietenie si aproape am sarutat-o! Am plecat de la biserica,cu zambetul pe fata si aia chicoteau parca veneau de la petrecere,si tot asa. Atunci am vorbit cu ea o saptamana pana am ajuns la scoala si amandoi am avut primul sarut pe care eu l-am ratat cu fata dinainte,emotionant,ma simteam "liber" ne-am sarutat cateva ore,ca erau putini elevi si ne-au bagat in aceeasi clasa si radeau aia,da nu-i bagam in seama,si asa in fiecare zi, pana la sfarsitul anului scolar, aproape in fiecare zi ne sarutam si ne imbratisam.In vacanta ne-am mai intalnit de vreo 2 ori dar lucrurile deveneau reci! Dupa 4 luni ne-am despartit,si eram distrus,incepeam sa-mi bag iar bolduri prin piele, gen emo, lucru care nu-i placea ei! Acum la 1 decembrie am vorbit cu prima fata si am spus ca ne intelegem bine si am legat o relatie,eu totusi nu prea simteam nimic pentru ea dar ii spuneam ca o iubesc mult, mai mult si dulcegarii de-astea, a venit din Italia pe 19 decembrie si pe 22 ne-am intalnit,ea fiind mai straina a venit cu o verisoara mai mica,si stateam pe o banca si ne radeam,si a vrut sa-mi spuna ceva la ureche,si m-am intors si am surprins-o,oricum ne-am mai sarutat! Apoi parca grabita a plecat! Am inceput sa vorbesc cu ea,si sa-i spun ca-s urat,ca nu stiu ce vede la mine,si a inceput ea sa ia rolul,a vrut sa ne mai intalnim,adica la vara-sa dar,era si frate-meu acolo repara un PC si mi-era rusine,ca era si "mama-soacra" si am refuzat-o,ea spunea ca nu mai poate ca,vrea sa ma vada,si i-am spus rece,ca-mi fac o poza si te poti uita la ea! Apoi am vorbit iarasi,si trebuia sa plece undeva,si i-am spus noapte buna,si dimineata,"Neata" dar ea nu vorbeam si am intrebat-o de ce ma ignora dar nu a raspuns! Si i-am spus ca nu are rost sa vorbesc numai eu,si i-am spus sa-si gaseasca altu mai bun,mai destept si mai frumos,ca mine,pe masura ei si nu am mai vorbit cu ea,dupa ce am scos-o dintr-o relatie de e facebook! Apropo are parola mea de facebook si inainte o avea,adica dupa ce ne-am impacat! Si acu nu simt nimic pentru ea,parca nici n-a fost nimic intre noi! Si pe ask-ul celeilalte fete,care e la liceu acum toti o injura si o fac fitoasa si ca-si arata fitele prin liceu si am inceput sa-i zic si eu de rau,adica nu prea rau,si m-a recunoscut "Dear Sasuke" si a spus ca eu,cel care ma stia de la inceput nu scria cu anonim si "pe ala il iubesc".Am inceput cu reprosurile,si mi-a spus ca sterge intrebarile,le-a sters! Acu am inceput sa-i simt lipsa,ei,e cam EMO ca si mine,dar eu nu o arat in public cum face ea,ca-s timid! Acum ce sa fac? Ei deja ii place de un baiat mai mare din alta clasa, eu sunt cu o clasa mai mic si nu ne-am mai vazut din iulie! Prima, adica a 3-a nu mai vorbeste cu mine nu stiu din ce motiv! Nu ma simt rau,sunt chiar fericit dar o vreau pe una inapoi! Acum stau si ma plictisesc pe facebook, ca nu am cu cine vorbi, postez poze horror si de-astea! Un sfat va rog?

4 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Omule cum poti sa scrii atat laughing)?

| Florenta16 a răspuns:

Doamne, ce intorsatura. Fa ce iti dicteaza inima pana la urma. Doar cu una dintre ele te-ai simtit implinit. Fii din nou cu fata cu care te-ai sarutat mult timp si asa. Nu fii cu cineva care te ignora, ca nu va fi frumos, si inceteaza cu chestiile EMO! Bafta!

| Catana_Alex_1994 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic dar esti penibil. eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa lasi toate terminatele astea pana gasesti una pentru care celelalte nu conteza