| NoAntidote a întrebat:

Vreau sa va povestesc si eu un "roman"sad Cine il citeste si ma ajuta "Va multumesc". Totul a inceput acum 2 ani. Aveam o prietena. Bianca. La un moment dat ea si-a gasit un prieten pe care eu il simpatizamhappy Eu si Bianca ne-am facut o alta prietena. Ionela.Eram prietene bune. totul ok. Eu vorbeam cu prietenul biancaihappy buna buna. si cam atat. La un moment dat Ionela s`a bagat in relatia biancai cu acea persoana. S`au despartit Ionela fiind cu fostul prieten al biancai. Dupa ceva timp cei doi s`au despartit. Iar acel baiat a venit si m`a intrebat daca vreau sa ii fiu prietena. 12 ani aveam. Viata mea s`a distrus din momentul in care am zis"da". Eram un copil tampit sad.cryingNu stiam ce e aia o relatie. Cu timpul m`am indepartat de cele 2 prietene. Ionela si Bianca, facandu`mi o alta prietena.:XAndrada/ dar degeabasad dupa ceva timp s`a bagat intre mine si EL.sad am plans. la 12 ani ce puteam sa fac? nu stiam nimic despre.viata asta proasta.Cu timpul el a venit la mine, "ne-am impacat" "ne-am certat" iar cand ne certam era cu aia.oh go on Ma rog.sad Asta a fost in cls7. Acum in clasa 8a.oh go on nu stiu ce sa mai zic in afara de faptul` ca sunt un copil tampit."Prietena" mea andrada care nu tocmai imi era o prietena pentru ca mereu ne certam din prostii. Haine, EL, scoala. lucruri banale de copii prosti.Andrada incepuse sa vorbeasca cu un baiat. happy Paul.happy Avea 18 ani. Mi se parea o idiotenie. La un moment dat primesc un msj pe telefon de la Paul.happy Erau chestii de "buna" si. etchappy Am inceput sa ne intelegem bine. Amici. Si aveam tot mai des motive de cearta cu Andrada -- > Paul...sigh Intr`o zi m`a intrebat daca vreau sa fiu cu elhappy am zis bine.happy Dar nu stiam daca simt ceva pentru el.Nici el pentru mine. Relatia dintre mine si el se racea.Simteam ca nu e bine.Am zis: mai bine sa lasam.happy sa fim doar prieteni.happy A acceptat. Dupa un timp el s`a impacat cu andrada.[am uitat sa mentionez faptul ca au fost si impreuna] Eu.incepusem din nou sa vorbesc cu Gabi. Am fost impreuna cu el, dar apoi nu am mai fost. Am fost cu paul dar apoi nu am mai fost. Cand eram cu unul stateam cu celalatoh go on [pentru ca eram un copil tampit] Cand eram cu unu` vorbeam cu celalalt. Aveam momente cand simteam ca NU MAI POT. Simteam ca. nu stiu! Pur si simplu nu mai puteam. nu`m doream decat sa mor[pentru ca eram un copil tampit]dupa multe zile in care plangeam, si ma certam cu ei 2, si ma certam si cu andrada. am ajuns aici. Gabi cel care zicea ca ma iubeste de se rupe undeva mi-a facut niste "complimente " crying Pentru ca cica statusem cu celalalt. mi-a zis ca o sa platesc, a zis ca sunt fraiera, proasta si etc.sigh Mai sunt alte lucruri de spus.sad Pe cine intereseaza sa ma ajute. Nu am nevoie de raspunsuri ironice.Nu am nevoie de raspunsuri "nu e bine la varsta ta sa ai prieten" sau nu stiu. Va multumesc multsad

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ştii ce am înţeles din ''romanul'' tău? Că ai mare dreptate când spui că eşti un copil tâmpit.

greece12
| greece12 a răspuns:

Mamaaaaaa,in ce ai reusit sa te bagi! Atragi ghinionul sau ce? In cazuri de genul asta pui punct si-ncepi de la capat.Ia mai lasa-i pe toti in chinul lor! Retrage-te frumusel, nu comunica cu ei deloc(tacere mormantala) si cauta-ti noi prieteni cu interese si obiceiuri noi.Stai mai mult prin casa,citeste o carte,citeste bancuri pe net,vezi filme,fa-ti ordine in cd-uri, ma rog, fa ALTCEVA ca sa uiti.Si,cand te vor intreba de ce nu le vorbesti, le vei spune ca te-au obosit cu intrigile si incurcaturile lor si ca ai nevoie de putina liniste sa-ti pui gandurile in ordine.Si schimba tactica,cu una mai buna. Dupa cum vezi, inaintezi mereu lasand victime in urma, ceea ce inseamna ca undeva gresesti.Nu mai fii atat de increzatoare, gandeste-te mai mult.Nimic nu e pierdut, doar sa fii mai matura in ceea ce faci.Mult noroc!

| KaRa23S a răspuns:

Vai. Mda mii lene sa citesc atat...

| liiifeiispiiink a răspuns:

Bunahappy Nu inteleg dc cineva ti'ar da raspunsuri ironice.Este viata ta si faci ce vrei cu ea.Nimeni nu are dreptul sa te judece.ne'ai cerut un sfat.Deci, eu zic sa te gandesti foarte bine la ce ai de facut...sa separi lucrurile rele de cele bune.
Trebuie sa te gandesti ffff bine la ce ai de facut...ce prieteni sa iti alegisi ce iubiti.Cred ca ar fi bine sa iei legatura cu celelalte 2 prietene si sa va impacati pentru ca acum sunteti mari si e putin rusinos sa fiti certate.Pentru varsta ta e destul de potrivit sa ai prieten.

Deci i'ati viata in maini si da afara tt ce ti se pare prostesc si ce te enerveaza... Daca zici ca te'ai despartit de ambii de mai multe ori inseamna ca nu iti este bine cu niciunul.

Sper din suflet sa te fi ajutat:* Capul sus!

| mazzylazzy a răspuns:

Buna Maddie, am avut ceva de citit,dar a meritat pentru ca eu chiar vreau sa te ajut:X:X:X:daca simti ca relatia voastra nu este foarte potrivita, ar trebui sa te desparti de "prietenul tau" sunt atatia baietii in lumea asta! nu iti fa griju, doar nu te casatoresti cu el, pur si simplu daca relatia nu merge inseamna ca e ceva la mijloc, sau ca nu va potriviti straight face... sper ca ti-am fost de ajutor:X, iar daca nu imi pare sincer rau cryingcryingsad... pupici!:X:X:X:X:*:*:*

| Iubbiii_4906 a răspuns:

Am observat ca tot folosesti 'pentru ca sunt un copil tampit'...nu esti.happy...esti adolescenta, e specific varstei sa fi cand cu unul cand cu altul.
nu pot sa spun ca`i normal...dar asa estehee hee
dar ai gresit enorm.ti-ai pierdut 2 prietene pentru un baiatoh go on.iti spun ca nici un baiat nu merita sa stea in calea prieteniei tale.
era un vers 'ca tine sunt putine dar ca el sunt toti'.sa te gandesti la asta.pentru ca prietenele sunt putine.dar baietii sunt cu miile.si toti sunt la fel.
daca te mai pot ajuta cu ceva>big grinbig grin<

| AngelandDemon a răspuns:

Eu iti dau id-ul meu si acolo poti sa ma intrebi orice. Id-ul meu este : buz_amalia_designer

| Gabriela457 a răspuns:

Nu ar fi trebuit sa te intalnesti cu iubitul prietenei tale...ai zis ca-l simpatizai(se intampla chestii de genul asta, dar prin lucrul asta ti-ai pierdut nu o prietena ci 2). Spune-ai ca Andrada nu ti-e prietena(dar ce a facut ea ai facut si tu). Cred ca trebuie sa inchei relatia cu astia si sa incerci sa te reimpaci cu fostele prietene pentru ca prietenia este un lucru minunat.O sa gasesti un baiat special si nu trebuie sa te schimbi pentru ca asa zice el sau etc.Mai bine lamuresti lucrurile cu ei, le spui ce s-a intamplat si propabil vor intelege.Ai mai spus ca esti cls a 8-a, dupa ce termini scoala o sa incepi totul de la zero, o sa te duci la liceu si acolo poate o sa-l intalnesti pe alesul inimii tale.Primesc FUNDA?