| Drarrfg123 a întrebat:

Bună TPU, am o problema, eu am 13 ani iar prietena mea cea mai buna face 14 ani în vara, ei bine prietena mea vorbește cu bărbați pe snapchat, bărbații fiind 20+ iar majoritatea sunt chiar însurați, ei bine acum 2 săptămâni eu și cu ea am vrut sa ieșim în drum ca să vedem luna roz, pana sa ieșim noi am vorbit pe whatsapp. Tin sa menționez ca ea vorbea cu un bărbat de vreo 22 de ani care, după vorbele ei se comporta frumos cu ea și ii vorbea frumos, ei bine pe la 11 noaptea noi am început sa vorbim pe whatsapp, de la 1 nu mi-a mai răspuns, iar la 2 a început sa vorbească cu mine dar într-un fel ciudat, zici ca nu vorbea ea, scria ciudat și folosea emojiuri ciudate, nu știu cum sa explic. A vorbit cu mine cam 10 minute apoi nu a mai răspuns (noi la 4 jumate dimineața trebuia sa ieșim sa vedem luna). Cum nu îmi răspundea eu am crezut ca a adormit deci m-am pus și eu la somn. Pe la 6 dimineața ma trezesc cu niște bătăi în ușă, erau părinții ei care de abia au venit de la serviciu și nu o găseau în tot satul și credeau ca era la mine. Le-am explicat ca nu am mai vorbit cu ei de la 2 noaptea și au plecat. După amiaza, pe la 4 eram cu verișoara mea la mine, când deodată o vad pe prietena mea în ușă cu ochii roșii și aplecata într-un fel, mai pe scurt vai de capul ei. Noi am întrebat-o ce are iar după multe insistente ea ne-a spus ca în seara în care trebuia sa vedem luna pe la 11 ea a plecat cu băiatul cu care vorbea pe snap la o plimbare cu mașina și ca el i-a dat sa filmeze niște țigări și sa bea o cola dubioasa și ca ea a amețit, el a dus-o acasă la el, a bătut-o și a violat-o, iar pe la 7 dimineața părinții ei au găsit-o la el acasă cu ajutorul locației de la snapchat. Faza e ca ea după tot ce s-a întâmplat (țin sa menționez ca era virgina), tot vrea in continuare sa vorbească și sa se întâlnească cu băieți și mie îmi este frica pentru ca eu sunt singura care știe toate secretele ei și ea ma prezinta fără voia mea băieților cu care vorbește, mai ales acum ca nu mai este virgina îmi este mult mai frica pentru ca ea e extrem de nebunatica și aeriana și ma tem ca o sa profite băieții de ea. Va rog frumos sa-mi dați niște sfaturi cum sa o fac sa se oprească și sa-i schimb gândirea.

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Roagăte pentru ea! Apoi dăle sms de pe un alt nr de tel părinților ei si spune-le ca fata lor a fost violata in noaptea aceea.
Intr-un fel a căutat-o cu lumânarea
cum să umble cu barbați de la vârsta asta
voi fetelor nu stiti că bărbații vor dar să faca dragoste
cum să credeti voi ca ei au alte scopuri
acum macar tu trebuie sa intelegi ca orice barbat vrea sa ajunga in pat cu o fata cu o femeie
AR TREBUI SA ANUNTI TU POLITIA pentru ca ea este minora
Aș apoliția îl va băga pe nenorocit la pușcărie
Dacă vrei să faci curat in lumea asta
dacă vrei să iti aduci aportul spre a se face curat
pentru că altfel acel violator se va tine la nesfârșit de violuri
si copii tăi vor fi volați de el dacă tu îl lași sa mai stea in libertate
stiu este dureros complicat penibil sa faci treaba asta
dar tu trebuie neaparat sa anunti politia daca vrei ca tu sa nu fii violata si copii tai sa nu fie violati

10 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Zilog are dreptate. Anunta-i parintii. Daca nu ai curaj sa o faci direct, dai sms de pe un alt numar. Desi mai corect si credibil ar fi sa le spui fata in fata. Asa te vei dovedi prietena adevarata si vei fi si protejata stiind toti ca tu nu vrei sa faci ce a facut ea. Atentie! E posibil sa fii chemata la politie ca martor si sa le dai si telefonul. Nu te teme. Asa veti scapa de acei barbati care va fac rau.

| Panamax a răspuns:

Ai talent la compuneri.N-am crezut o iota din ce ai scris.
Pe vremuri existau centuri de castitate, vezi daca gasesti una la vreun muzeu.
Dar gandurile care-ti umbla prin cap sunt specifice varstei, stai linistita e totul ok,

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Intr-un fel e și vina ei și eu am fost contactată de bărbaţi necunostcuţi doar că pe Instagram

Dar nici de a dracu nu am crezut că acei bărbaţi imi vor binele și că totul e lapte și miere am dat bloc imediat nici nu stau să mă gândesc și comportament-ul trebuie să fie rece și dur

Dacă te prezintă bărbaţilor renunţă la prietenia cu ea

Am avut o prietenă dar era moldoveancă

Și o contactau bărbaţi pe Instagram printre care unul care avea numele de pavel ion și ma băgat și pe mine in convorbire cu el eu bineinteles că sunt ma-i mare decât tine și poate de aceea am gândirea diferită, 19 ani am,

Și vreau să zic că era un lingușitor de nota 10 dar la română cred că a rămas corigent când era mic

de pe grup a plecat și a inceput să vb cu mine să vb prin cuvinte gen pisi, iubi, baby, etc...

Eu tot il respingeam până m-am enervat rău și am tras o injurătură de nota 10

Tot continua pana m-am plictisit sa vb cu un specimen ca el și l-am. Blocat

Ea a continuat sa vb cu el și imi trimitea capturi de ecran

Dupa un timp ma prezenta barbatilor si am rupt prietenia

Acum nici nu ma intereseaza dacă a ajuns o curvă (scuze de limbaj)

dar și-a căutato

Prima dată eram cam tristă dar mi-a trecut repede

Prietenia nu e ca in povesti barbie sau orcare alt basm

Decât să fi tu mâine, pai-mâine o c*rvă din vina ei ma-i bine las-o

incheie prietenia si daca tot continuă spune-le părinţilor ei ce "cuminte" e fata lor

Pahappy

| Catrice a răspuns:

Părinți cate știu sa folosească snap? Interesant thinking

| razvaD a răspuns:

Părinții fetei sunt suspecți, poate că treaba a fost aranjată.

| Lukasssz a răspuns:

Renunta la ea.

| AndreeaWTS a răspuns:

Te-ai gândit tu azi de 1 Mai să-ți faci un cont pe TPU și să ne spui o poveste șocantă.
Exact ca un troll.

| Drarrfg123 explică (pentru AndreeaWTS):

Nu e troll lol, pur și simplu nu am mai folosit TPU de prin 2016 pentru ca nu am avut de ce, odată ce am avut o chestie de spus pe care nu o aveam cu cine sa o povestesc și sa o dezbat, m-am gândit sa refolosesc TPU happy

| Drarrfg123 explică (pentru Panamax):

Chiar e adevărat, tu poți crede sau nu, în fine după ce răspunsuri am primit probabil nu o sa mai folosesc site ul asta și o sa încerc sa mi rezolv problemele singura. Stai linistit/ă ca n am eu violuri în cap, doar nu s nebuna