| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am o problema, in autobuz este un nebun care se tot ia de mine si imi face avansuri.
Cum ii pot spune sa se opreasca?
Imi este frica.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Spune-i frumos ca dacă nu o sa înceteze o sa depui plângere pentru hartuire.
Pana atunci anunța pe cineva din familie cu ce ți se întâmplă, sau roagă pe cineva sa te însoțească.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rogi pe mama, tata, bunica, bunicul sau un frate mai mare, sa mearag cateva zile cu tine, cu autobuzul si se potoleste nebunu.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te si stai langa sofer, ca-n felul asta nu se mai poate lega de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te îndepărtezi de el. Anunți pe șofer că ești agresată.

| anonimg a răspuns:

Apelezi la poliție mai înainte de a te urca în autobuz. Ceri poliției să te însoțească.

| gabicoo a răspuns:

Îmbracă-te în călugăriță!

| haileewatson a răspuns:

Suni la politie

| LaviniuA a răspuns:

Inteleg ca dai mereu peste el? Cam ciudat... nu poti sa iei alt autobuz?
Sau ia un barbatel cu tine si o sa se mai potoleasca.

| liliana77any a răspuns (pentru LaviniuA):

Avem ruta comuna, trec doar doua autobuze pe acolo.

| Clau1978 a răspuns:

Mergi pe jos.

| Florin23041989 a răspuns:

Pune o sticla in poseta si cand se ia de tine pocneste-l in figura cu poseta.

| alexsirestu a răspuns:

Mergi cu alt autobuz, incearca sa eviți situația.

| Flore_Ciprian_1909 a răspuns:

Dai un cap în gura 100% rata de succeslaughing