| Feeltheflow15 a întrebat:

Am o problema in legatura cu parintii. Sa incep cu inceputul: Varul meu i-a spus bunicii cum ca eu as iesi cu colegul lui in oras ( el nu-l suporta pe acesta) si bineinteles ca bunica i-a spus mamei care a facut crize ca de ce i-am ascuns asta dar nu e nimic adevarat din toate astea. Intr-adevar eu ma inteleg bine cu tipul doar ca nu e nimic intre noi. Acum mama mi-a confiscat telefonul si nu mai am voie sa ies cu prietenii pana nu se lamureste totul. Eu le-am spus adevarul dar nu ma cred. Help me please!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Spune-i si mamai tale ca varul tau nu il suporta pe baiat si a facut asta ca, sa se razbune pe el si ca intre tine si acel baiat e doar o relatie de amicitie si nimic mai mul

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
probabil ai gresit cu ceva in trecut si de asta parintii tai nu mai au incredere in tine, si sa nu excludem varsta. poate esti prea micuta si obligat ca mama si tati isi fac griji pentru tine, de parca tu nu ai auzit cate si mai cate se intampla. daca tu crezi ca esti sincera si nu ai nimic de ascuns dovedeste prin fapte/insistente si fii deschisa cu ei la conversatie.
O primavara frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la postare ( că NU am văzut nici o întrebare ) : cel mai indicat ar fi să vorbeşti IAR cu mama ta şi să-i EXPLICI că vărul tău a lansat INTENŢIONAT acest zvon ca să se răzbune pe acel băiat.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

COMPLICAT...Ia cumva legatura cu prietenul tau, si invita-l la voi acasa sa lamuriti problema.Ai grija sa fie acasa toate persoanele implicate( bunica, varul si cine mai crezi tu)
Succes!

| AnaCiornea a răspuns:

Mai bine trebuie sa te vorbesti cu varul tau si sa ii zici sa zica adevarul in fata parintilor tai. Stiu cum sunt parintii. sa nu incerci sa.i mai convingi de una singura. Daca parintii tai vor o explicatie ar trebui sa o ia de la varul tau si nu de la tine. Sper ca te.am ajutat happy