| anonim_4396 a întrebat:

So...

Eu si iubitul meu suntem de 3 luni impreuna. la inceputul relatiei m-a inselat si l-am iertat, dupa o luna jumatate m-a inselat iar, si iar l-am iertat.L-am iertat pentru ca am gresit si eu, l-am mintit.
Mi-a promis ca nu o sa se mai intample. Ne-am dat inca o sansa. Dar de 3 zile se poarta foarte aiurea. Are un prieten si isi petrece timpul cu el, ii spune numai prostii, ei nu dorm noaptea acasa..eu nu puteam iesi cu fetele in oras, dar el cu baietii da. cand suntem doar noi 2 e asa de frumos! Imi spune ca ma iubeste, ca sunt singura pe care o vrea ca sunt viata lui.Ok, bun! Cand suntem singuri ma trec fiorii cand spune asta intr-un fel sa zic asa [ cred ca il cred ]dar cand e cu prietenii lui dovedeste contrariul. Se poarta ca un animal, face batjocura, urla, zbiara si apoi ma saruta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Parintii lui sunt plecati in Italia. ii trimiteau bani lunar.si-a pierdut chiria din cauza prietenilor. Acum sta la bunica lui. Nici acolo nu sta! Merge sa manance si sa se schimbe. Peste cateva zile parintii lui se intorc in Italia. Iar bunica lui i-a spus ca daca nu se duce cu ei acum, ea nu il primeste sa mai stea acolo.
Vrea sa plece la Timisoara sa stea cu un baiat si o fata cica sa munceasca. Mai are in gand sa mearga in Italia pentru o luna doua 3 sau patru iar apoi sa se intoarca in tara la mine... Nu-l inteleg! Azi i-am spus "Cu comportamentul tau ma departezi! " Iar el mi-a raspuns "Cum te indepartez? Nu ai cum sa te indepartezi "... Ce sa fac? Cum pot sa-mi dau seama daca e adevarat ce mi-a spus. Ma iubeste sau nu? sad help!

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar acest baiat nu te iubeste deloc.o persoana care se comporta k el e clar k te foloseste te vrea doar asa sa aiba o prietena cu care sa se pupe si atat... vorbe gen"te iubesc" se zic usor isi faptele dovedesc adevarata iubirea.Despartete de el e cel mai bine pentru aman2 dar mai ales pentru tine.pana l urma o sa il uiti 3 luni nu e mare lucru. Dumnezeu iti ia ceva sa iti dea ceva mai bun.O sa gasesti un baiat cu o viata mai putin complicata si care sa nu te insele si etcc.Ai toata viata inainte e greu sa treci printr-o departire dar toate lumea trece vei reusi:*

| mona a răspuns:

Nu cred ca te iubeste suficient din moment ce se comporta asa,daca vrei sa afli cat de mult te iubeste,pune-l sa aleaga intre prietenii lui si tine si din cate am citit aici nu cred ca te va alege pe tine pentru ca i place sa mearga, sa faca si sa umble cu cine si pe unde vrea, mai pe scurt nu il vad niciodata sa se aseze la casa lui si chestia cu,, libertatea,, are o limita[i oferi libertate dar nu cu zilele si numai cand isi aminteste de tine se intoarce]oricum e viata ta dar prea fericita nu te vad si pacat pentru ca meriti pe cineva care sa te aprecieze mai mult

| raluca1601 a răspuns:

Adauga te rog id-ul raluca1601@yahoo.com ...sa iti zic niste chestii, pe care nu le pot posta aici. happy Daca vrei, bineinteles. O sa te ajute happy

| neutrino a răspuns:

Sa stai cu un asemenea om iti trebuie si multa prostie.

| andreeaemilia a răspuns:

Prin comportamentul lui dovedeste ca nu te iubeste, profita de naivitatea ta. Ar fi mai bine pentru tine sa iti gasesti un baiat care sa te respecte si sa te iubeasca. Daca deja te-a inselat de mai multe ori nu e evident ca nu te iubeste? Tu te lasi convinsa de orice iti spune dar gandeste-te iti poate spune orice si tu-l crezi pentru ca iti doresti ca ceea ce-ti spune sa fie adevarat dar, nu conteaza oare mai mult ceea ce arta faptele despre el? Nu-ti distruge tineretea pentru o asemenea persoana...

| rooxana a răspuns:

Eu zic sa-l lasi sa faca ce vrea. Sa plece la Timisoara, in Italia, unde o vrea el, pentru ca acest baiat nu te iubeste din moment ce se comporta asa cu tine. Apropo, cati ani ai?

| DanielleDaniaD a răspuns (pentru rooxana):

17 am...nu-s o fraiera. saupoate sunt...sunt asa din cauza ca-l iubesc straight face

| DanielleDaniaD a răspuns (pentru rooxana):

Vreau macar sa-mi dau eu seama singura daca ma iubeste sau nu... si nu stiu cum sa fac asta

| rooxana a răspuns (pentru rooxana):

Nu stiu de ce, dar nu imi apare ce ai comentat tu. Daca vrei sa vorbim mai multe da-mi add la rox.ana_18 :*

| rooxana a răspuns:

Daca vrei sa vorbim mai multe da-mi add la rox.ana_18 :*

| TheSecretCircle a răspuns:

Nu te iubeste doar se distreaza pe seama ta