| MyssTyana a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema si simt ca as vrea sa ma omor,sa-mi tai venele,orice, simt ca viata e o porcarie,nu mai rezistToata vina e a parintilor, mereu ma agaseaza cu tot,nu pot sa stau linistita mereu imi zic: esti dependenta,nu vei ajunge nimic, copil cretin, caracter infect..etc!
Treaba e ca mereu ma cearta,nu-mi place sa primesc ordine, nu sunt sluga nimanui! Mereu cand ma cearta,ma trece un fior si urasc asta, am o prietena,care e a doua mama, as inlocuio pe mama cu ea,am si un prieten, de 15 ani la fel ca mine,el ma iubeste,mi-o demonstreaza,de exmplu, cand e ziua mea de nastere, ma suna si la 1 noaptea sa-mi zica la multi ani,iar mamei,cand matrezesc,atunci trebuie sa-i zic( mama,ce zi e azi, iar ea : la multi ani si atat,nu ma pupa,nu nimic) am vorbit cu prietenii mei despre asta si au zis sa nu ma tai lsau alceva, dar o voi face! Dar mi-e frica de gandul ca daca voi murii...o sa-mi para rau de Roxana(bff) si Darius(iubi) si cainele meu. Cam atat, intrebarea e : ce sa fac, sa ma tai, sa ma omor, sa fug de acasa ce? Si acum sunt certata cu mama,incep sa inteleg,ca viata e o porcarie,e inutila,de-aia vreu sa mor,ce sa fac?
Acord funda, repede!:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai certitudinea ca parintii tai nu tin la tine? Uneori aparentele insala. Eu inca sunt confuza in legatura cu asta. Daca da, nu ai ce sa faci, asteapta pana faci 18 ani si atunci ti-ai luat talpasita. Poti sa incerci sa strangi bani pentru chirie, ceva...eu de asta sunt motivata. Nici eu nu mai suport sa primesc ordine de la oameni mai prosti decat mine dar asta te intareste.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa o traiesti ca esti tanara

| Lawliet14 a răspuns:

Sa lupti, numai lasii se sinucid! Plus ca e un mare pacat, e ca si cum ai comite crima. Gandeste-te ca sunt altii intr-o situatie mai proasta decat a ta! Apeleaza cu incredere: http://www.telefonulcopilului.ro/, unde exista specialisti iar apelul e gratuit.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!