| Mary182002 a întrebat:

Buna TPU!
Am rămas gravida si nu stiu cum să îi spun mamei situația, am aproape 19 ani, sunt de 3 ani împreună cu tatăl copilului el, are 23 ani ma puteti ajuta cu niște sfaturi?

Răspuns Câştigător
| AndreeaWTS a răspuns:

Păi nu ai prea multe variante în care să-ți anunți mama.
Îi spui și gata. De ce e așa o mare nenorocire?
Dacă tatăl copilului e lângă tine, de ce îți faci probleme?
Oricum ar fi venit un copil până la urmă.

Continuați-vă viața așa cum ați început-o și o să aveți un copil frumos. Mai bine părinți tineri decât părinți la 40 de ani.

Nu cred că e cazul să asculți părerile idioților frustrați. Să aveți un copil e un lucru minunat, mai ales dacă vi-l doriți amândoi.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine atunci, ramai la painea ta cu pateu.

| ania a răspuns:

Pai daca tot doriti sa cresteti impreuna copilul nu vad de ce nu v- ati si casatori.Ar fi probabil mai usor pentru mama sa promeasca vestea daca ii spuneti si ca vreti sa va casatoriti

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă nu pui aia, cealalta nu o scrii,dincolo nu iti bati capul, de ce corectezi alte persoane?
Sau te-ai gandit ca mai intervine si auto corect in unele situatii, sau ca dialectul diferă de la o persoană la alta si ii e mai comod sa scrie cum ii vine, sau cum vorbeste in viata de zi cu zi?
Cred ca important e sa te înțelegi cu omul si sa vorbesti pe subiect, nu sa te iei de greselile gramaticale atunci cand nu sti ce sa raspunzi.

| Freya1 a răspuns:

Mda

| Iote a răspuns:

Salut mama, vei fi bunica tanara. happy
Ca nu si-o fi inchipuit ca timp de trei ani voi doar ati spalat vase.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă te bazezi pe mama ta sa te ajute cu copilul sau financiar e un pic delicat, dar dacă își permite financiar probabil nu va fi o problema. Nu știu de ce atâta graba cu sarcina ca doar aveai tot timpul, era bine sa te pui un pic pe picioare și după sa faci pasul, asta dacă nu a fost accidental. Ii spui mamei tale ca s-a întâmplat, ea te va susține pana la urma

| luffypk a răspuns:

Trebuie sa-i spui, n-ai ce face. Asuma-ti greseala si pastreaza copilul sau poti face avort, tu decizi cu iubitelul tau, dar mama ta trebuie sa stie neaparat.

| Mosotti a răspuns:

Poti face avort si sa nu afle nimeni, e f simplu daca nu sunteti pregatiti pentru copil si a fost doar un accident.

Si daca vrei sa-i zici mamei, ii zici si fara, cum adica cum sa-i zici? F simplu "mama, am ramas gravida cu prietenul meu", si gata.