| Daria156778 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Am..de fapt am avut o relație de un an si cateva luni si nu prea mai merge de ceva timp, cam mult timp, iar in urma cu cateva zile s-a stricat, iar tot revelionul la fel singura si de atunci de pe 27 nu ne-am mai vazut nu vrea sa ne întâlnim nici dragoste nimic nu...din cate am inteles nu are pe altcineva dar nu inteleg de ce si ce s-a întâmplat.As vrea sa fie totul ca inainte pentru ca a fost totul foarte frumos pana in toamna si acum...nu stiu ce sa fac inima imi spune sa nu renunț da nu prea am cu cine.
Sfaturi ce as putea face sa se remedieze ceva ca nu vreau sa renunț.

1 răspuns:
| Alexandra324 a răspuns:

Pai Daria, poate totul este doar o chestie de timp, probabil el s-a simtit sufocat in relatie si tot ce are nevoie e un pic de spatiu. Daca stii unde locuieste el, baiatul respectiv, du-te a el incearca sa vorbesti frumos calm si civilizat, depinde foarte mult de atitudinea si comportamentul pe crare l-ai avut si in relatie si pe care le ai acum. Daca esti rea incapatanata si prea insistenta, cu mesajele si apelurile in speranta ca sa il gasesti si sa vorbiti acest lucru nu o sa faca nimic decat sal indeparteze de tine, cel mai bine e sai mai dai un pic de spatiu sau sa il iei prin surprindere intalnindute cu el fata in fata pentru a discuta lucrurile, si sa nu existe nici un mod de evitare nici din partea ta nici din partea lui. Sper ca te-am ajutat. happy