| BalonashCuHeliu a întrebat:

Am un prieten[suntem impreuna de aproape 2 luni]-si sincer inca nu prea am incredere in el.La inceput primele saptamani a fost totul ok, totul roz, fara nicio problema. Apoi a inceput cu faza:Cand eu il sunam sa iasa afara el mereu zicea scuze gen:"Ies mai tarziu ca trebuie sa il astept pe tata ca nu are cheie"sau"Probabil ies, doar ca e vremea cam naspa"[mentionez ca eu eram doar in tricou si hanorac si soarele era pe cer]. Apoi daca sunam a 2'a oara zicea ori:"Nu pot ca inca nu a venit tata"ori"Nu pot ca trebuie' sa ies cu Raducu[Raducu fiind un vecin in clasa a5'a, cu care iese uneori afara"ori"Nu cred ca ies ca sunt cam ocupat-lucru la site", sau alte scuze, Si doar daca continuam sa insist iesea afara.Si si atunci foarte putin.

Intrebarebig grinin cate v'am povestit:Credeti ca ma evita sau ceva? Eu zic ca da[vreau parerea voastra]

Mai nou vad ca atunci cand il sun nu raspunde sau imi da ocupat la telefon.Seara ma suna inapoi si imi baga din nou scuze gen"M'ai sunat? K eram afara si mi-am uitat telefonul' acasa"sau"Scuze nu am vazut telefonul". Eu din astea cam cred ca el e cu altcineva afara in timp ce eu il sun.Culmea ca cu mine nu are niciodata timp sa iasa, dar el tot timpul e cu cineva afara.[si cand ajunge acasa si intra pe net incepe sa ma alinte cu "puiut"si "Sufletzel", si spune ca ii e dor de mine.[daca ii era dor de mine iesea si cu mine nu?]

Intrebare:Credeti si voi ca e cu "altcineva" afara cand eu il sun si nu raspunde sau imi da ocupat? sau sunt eu prea geloasa?[vreau parerea sincera]

Acum:Nu vreau sa injurati sau raspunsuri gen"De ce nu il intrebi pe el si ne intrebi pe noi ca el stie mai bine ce se intampla"-Fiindca acum vreau doar niste pareri si niste sfaturi daca se poate.Asta i'o voi spune si lui la momentul potrivit.[doar ca mi'e teama ca se va isca o cearta si ca ma voi desparti de el.Si nu prea vreau.Deoarece tin f mult la el si as suferi mult daca l'as pierde.De aceea mi'e teama de ce v'a spune.]

Prietenele mi'au spus sa vorbesc cu el, sa ii spun tot ce am pe suflet fiindca nu are rost sa sufar asa si sa gasim o metoda sa nu ne certam, fiindca si ele au observat ca el tine mult la mine doar ca cu indiferenta lui ma "omoara"

Voi credeti ca ar trebui sa incep sa am mai multa incredere in el?

Si acum in speranta ca nu v'am plictisit astept raspunsuri.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cella a răspuns:

Uite ce poti face nu il mai bate la cap stresa cu telefoanele fi si tu mai rece si indiferenta platestei cu aceeasi moneda vezi cat de mult ii pasa de tine si il intereseaza, din moment ce tu nu il mai suni asa obserivi si tu la cat timp te cauta sau daca da macar un semn de viata. Daca va continua relatia asa nu va duce nicaieri explica-i ce te deranjeaza daca ii pasa de tine va lua in considerare ce ai zis, si va incerca sa se schimbe daca nu sfatul meu chiar daca este greu si te cred usor usor indeparteazate pentru o perioada de timp iti va fi greu dar te vei acomoda cu ajutoarul prietenilor si etc.
Ai grija de tine si numai bine:*

4 răspunsuri:
| xNirvana a răspuns:

Paii eu zic ca scuzele sunt cam fortate, nu sunt foarte sigura ca sunt adevarate. Hei, poate trece printr-o depresie si nu are chef pur si simplu sa iasa afara sau poate a gasit ceva interesant de facut peacasa, sincer si eu ies cu scuze din astea cand sunt suparata si nu am chef de nimic. Poate ar trebui sa faci un compromis: tii la mine? iesi cu mine happy sau ar trebui sa-i spui pe mess sau sai lasi un mesaj gen:"hey big hug vreau iti spun ceva imporant, no joke, stii in ultimul timp nu prea ne-am vazut si vreau sa stii ca eu nu sunt prea ok cu asta, te rog spune-mi ce ceva neinregula cu mine?sad"

Sper sa fie totu bine big hug
Good luck

| MaliceThemen a răspuns:

Hey!
Singura sanse de a afla este sa arati putina indifereta, vezi daca il intereseaza si incearca sa vada ce faci sa iesiti afara si lucruri pe care le obisnuiati voi sa le faceti. Testeaza-l putin, iar daca vezi ca ai avut dreptate tine o discutie serioasa cand este bine dispus sa nu iasa cearta iar daca nu ai avut dreptate incearca sa ai mai multa incredere in el. Succes happy

| Doodle_8466 a răspuns:

Salut.Sti parerea mea e ca probabil s-a plictisit, lasa-l si pe acum nu stiut nu ai mentionat de cate ori il suni si daca il suni in fiecare zi... oricum parerea mea e ca s-a plictisit de acea relatie...si dap cred ca incepe sa te evite vorbeste cu el spune-i sa o luati de la inceput si va intelegeti voi acum, totusi are si el nevoie de putin spatiu. sper ca te-am ajutat bafta si sper sa va mearga:*winking

| Biencutza_3076 a răspuns:

Sa sti ca nici un baiat nu merita sa suferi pentru el. daca tu vezi ca el nu te mai baga in seama de ce sa-i suporti tu indiferenta doar pentru ca tu tii la el si poate ca el te inseala. eu inteleg ca il iubesti (sa zicem) dar nu cred ca merita. cum au zis si prietenele tale poate ca tine si el la tine dar ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui tot ce te doare. parerea mea e ca un iubit iti e mai intai prieten si dup'aia iubit. Vorbeste cu el si spune-i tot. si nu te lasa badjocorita doar pentru ca il iubesti asa de mult.(nu merita). [si cum s-a mai zis da si tu dovada de putina indiferenta/nu-l mai suna asa de des dar nu uita: NICIODATA nu te lasa calcata in picioare de un baiat]