| Beabeabeabeabea222 a întrebat:

Am visat săptămână trecuta ca mi-a dat doua femei care sunt vrăjitoare la noi în sat și mi-au dat doua furculițe și doua cuțite, m-a chemat sa merg și în casa și am refuzat. După am mers la o prietena și am aruncat alea și avea un cățel drăgălaș. Pe când sa merg acasă am vazut-o pe cealaltă vrăjitoare și m-a obligat sa iau încă doua furculițe și doua cuțite ai am zis ca nu mai iau și am intrat la ea în casa și l-am văzut doar pe cel rău și m-am trezit. Ieri noapte s-a visat iubitul meu ca vrăjitoarea care m-a obligat sa iau cuțitele și furculițele i l-a dat lui și sa mi le dea mie și sa îl cheme sa facă vrăji cu ele.
Adică mi se pare ciudat și cam toate visele au o legătură și app. Am mai visat ca eram plina de sânge de la menstruație. Mă puteți ajuta sa înțeleg toate astea?

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Sunt doar vise.

| Lawliet14 a răspuns:

E posibil sa fie subconstient dar poate ca vi se va intampla ceva. Poate tie sau ceva de genul. Cand e vorba de "cutit" in vise, oricum scapi din ceea ce patesti chiar daca e rau. Nu e cazul sa traiesti cu frica, pune-ti toata nadejdea in Dumnezeu! Frica e de la diavol. Si roaga-te pentru sanatate si nu numai, parerea mea.

| Ralucaa69 a răspuns:

Parerea mea este ca sunt doar vise. Am citit un studiu facut de americani mai demult in care scria ca oamenii viseaza lucruri care iau marcat, care le-au atras atentia foarte tare sau de care au ramas socati(chair daca sunt vise placute sau rele, ca atunci cand vezi un personaj urat in filmele de groaza sau cand vezi o masina scumpa plina cu bani, daca intelegi ce vreau sa zic). Te uiti cumva la filme de groaza sau desene cu vrajitoare sau te-ai uitat?