| raluca_5052 a întrebat:

As vrea sa ma ajutai si pe mine imi place foarte mult de un baiat as vrea sa incep o conversatie cu el dar nu stiu cu ce subiect sa incep sincer nu pot sa trec de buna sau ce faci sad

Răspuns Câştigător
| MasinutaCuBomboane a răspuns:

Intreaba-l "ce faci", daca este interesat de tine iti va zice ce face, iar daca nu, va raspunde "bine, tu?". Daca se incadreaza in a doua varianta, ai putea sa incerci sa faci o gluma, cum ar fi "te-am intrebat ce faci, nu cum facilaughing)" daca merge si iti zice ce face, continua conversatia intreband mai multe despre el, incearca sa nu vorbesti prea mult de tine, fa-l sa creada ca el conduce conversatia. Iti spun din propria experienta sa nu te temi ca esti penibila sau mai stiu eu ce, ca e totul doar in capul tauwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar iti place, pot sa ii mai spui ca e dragut sau glumet...etc
Niste complimente nu ar strica deloc, chiar daca e baiat!
Poti sa il mai intrebi ce ii place.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Depinde in ce relatie esti cu el.
Cati ani ai tu si cati ani are el, sunteti colegi de servici sau de facultate, prieteni, vecini, cat de des va vedeti... da mai multe detalii sa imi fac o idee.